Головна Новини На ПАЕС обговорили екологічні аспекти розвитку атомної генерації
16 листопада 2024

На ПАЕС обговорили екологічні аспекти розвитку атомної генерації

main

15 листопада на Південноукраїнській АЕС відбулась конференція на тему «Атомна енергетика і довкілля», організована фахівцями Енергоатома та ПАЕС. До участі у заході долучились члени екологічних громадських організацій, експерти у галузі екології, науковці, юристи та представники Українського ядерного товариства.

Разом учасники обговорили:

  • актуальний стан та перспективи розвитку Південноукраїнського енергокомплексу;
  •  екологічні аспекти функціонування Південноукраїнського енергокомплексу;
  •  стратегію розвитку атомної енергетики України;
  •  вплив атомної енергетики на досягнення цілей сталого розвитку та збереження клімату.

Захист довкілля – це один із важливих аспектів роботи НАЕК. Попри воєнний стан, Компанія докладає зусиль для збільшення фінансування природоохоронних заходів. Зокрема, на всіх майданчиках АЕС проведено модернізацію еколого-хімічних лабораторій.

За словами президентки Асоціації професіоналів довкілля Людмили Циганок, екологічна та енергетична політика держави в умовах воєнного стану та блекаутів – складне питання. Водночас неможливо будувати майбутнє на пріоритетах виживання у війні.

 «Доведено, що при правильній експлуатації, атомна генерація – один із найбезпечніших варіантів отримання енергії.  Водночас Україна має створювати базис для відновлення саме декарбонізованої економіки. Тож я вірю, що в обговореннях ми намагатимемося отримати відповіді на питання, які нас цікавлять», – сказала вона.

Важливою темою для обговорення стали аспекти реалізації проєкту із завершення будівництва Ташлицької ГАЕС. Адже функціонування гідро- та гідроакумулювальних електростанцій, що входять до Південноукраїнського енергокомплексу, є надзвичайно необхідним для балансування української енергосистеми.  Зокрема Ташлицька ГАЕС вдень, коли споживання електроенергії високе, додає додаткову потужність до системи, покриваючи так звані пікові навантаження, а вночі, коли потреба в електроенергії падає, – накопичує енергію, щоб знову використовувати її вдень.

Окрім того, в умовах постійних атак ворога на об’єкти енергетичної інфраструктури Україна має гостру потребу в маневрових потужностях. Тож добудова таких станцій є кроком до посилення енергетичної безпеки нашої держави. 

«Нам потрібні балансуючі потужності. Один із шляхів - це гідроакумулючі станції. Такі як Ташлицька ГАЕС, яка дозволяє акумулювати, балансувати та більш стабільно працювати атомній генерації», - наголосив генеральний директор Південноукраїнської АЕС Вячеслав Стоянов.

«Для Енергоатома важливо підтримувати діалог з громадськістю, зокрема і з екологічними організаціями. Адже обговорення існуючих викликів разом з експертами у галузі захисту навколишнього середовища, ґрунтовний аналіз та обмін досвідом є запорукою  їх успішного вирішення»,- зазначив керівник Компанії Петро Котін.