Головна Новини Громадській організації «Вартові світла» – 1 рік!
01 листопада 2024

Громадській організації «Вартові світла» – 1 рік!

main

Доки б’ються волонтерські серця, доти б’ється Україна!

Саме так можна оцінити безцінну роботу мільйонів людей, які віддають свої душу, час та кошти, аби Україні й українцям все вдалося. Вдалося перемогти!

Волонтери – це фактично ще один рід українських військ, іще одна непереможна сила. Гвардія небайдужих. Вони не мають власного однострою чи офіційного гасла і найчастіше використовують два надважливих слова: «плюс» та «дякую». Але те, що вони роблять, – це фантастика, за якою стоїть надробота звичайних людей.

Втім, для всіх нас волонтери – це справжні Герої. Адже за першої ж потреби вони без вагань відправляються в найгарячіші точки «нуля», щоб допомогти військовим захищати Україну. Чи не з-під землі дістають необхідне та цим теж несуть світло в темряву.

Такими є волонтери громадської організації «Вартові світла», що створена під крилом Енергоатома. Організація, діяльність якої передусім спрямована на підтримку Сил Оборони України задля відновлення територіальної цілісності України, допомогу військовослужбовцям, зокрема працівникам АТ «НАЕК «Енергоатом» та членам їхніх сімей, які стоять на захисті нашої держави, 1 листопада відзначає свій перший День народження.

І здавалось би, що один рік – це так мало, але скільки вже зроблено за цей час. Тож ГО є про що розповісти.

За цей рік роботи «Вартові світла» зробили значний внесок у підсилення обороноздатності України на понад 206 мільйонів гривень. Завдяки злагодженій роботі та підтримці Енергоатома і працівників Компанії громадській організації вдалося передати:

     - 18 автомобілів для пересування та евакуації;

     - 190 квадрокоптерів різної модифікації для виявлення та знищення позицій ворога;

     - 41 систему радіоелектронної боротьби;

     - 360 одиниць комп’ютерної техніки;

     - 104 одиниці радіозв’язку;

     - 481 генератор;

     - системи автономного живлення, шини, запчастини, бронежилети тощо.

Спільними зусиллями вдалося допомогти понад 100 військовим частинам, іншим військовим формуванням та окремим військовослужбовцям, а також спрямувати на реабілітацію у кращі медзаклади країни близько 2000 захисників України.

І за цією колосальною роботою стоять звичайні люди. Сьогодні «Вартові світла» налічують 23 учасники, всі вони працівники Енергоатома. Кожен з них долучився до команди в різний час та з різних причин, але з однією метою – наближати Перемогу України!

«Ми зібрали чудову команду! Вона об’єднує волонтерів, які вірять у незламність України та готові щодня докладати зусиль, щоб підтримати тих, хто ризикує своїм життям заради нашої безпеки», – ділиться очільниця ГО «Вартові світла» Олена Дончук.

Війна прийшла до Олени 10 років тому – ще у 2014-му, коли росія розпочала наступ на сході України. Корінна киянка, дитинство якої пройшло у бабусі на Донеччині, пройти повз цю трагедію не змогла. Разом із чоловіком вони вирішили долучитися до оборони рідної землі. Він пішов добровольцем «в АТО», а вона – волонтерити, щоб допомагати йому на передовій.

Відволіктися трохи від війни вдалося лише у 2017 році, коли Олена народила донечку, а чоловік демобілізувався, аби побути зі своїми дівчатами. Але у 2022 році українець без роздумів долучився до Збройних Сил України, а Олена знову зайнялася волонтерською діяльністю.

«Коли моя дитина засмучується, бо не може допомогти боротися з ворогом, я розумію, заради чого все це роблю. Щоб наші хлопці та дівчата повернулися додому, а наші діти не знали, що таке війна», – підкреслює очільниця ГО «Вартові світла».

Заради майбутнього сина та того, аби більше ніколи у його житті не було війни, частиною організації є й Ірина Боярин. Її разом з дитиною війна застала у батьків під Бучею. Тоді родина сім днів прожила без світла, тепла, води та зв’язку, а потім змогла евакуюватися. Саме в той момент дівчина вирішила, що до останнього залишатиметься з Україною та в Україні.

«Моя бабуся на кожній родинній зустрічі казала одну й ту саму фразу: «Лиш би не було війни». Ми тоді не розуміли і заперечували, наполягали, що такого не може бути в сучасному світі. Тож тепер я маю мету – конкретними діями, а не словами допомагати й робити свій внесок у нашу Перемогу!» – пояснює волонтерка.

Доправивши сина в безпечне місце, Ірина повернулася до Києва та продовжила працювати і допомагати знайомим військовим. А через деякий час долучилася до команди «Вартових світла», де займається забезпеченням захисників необхідним транспортом.

«Для мене волонтерство – це поклик душі. Навіть якщо я дуже втомлена, захворіла чи кудись їду з дитиною, то завжди на зв’язку. Вирішую якісь питання, проблеми, а з машинами їх завжди безліч. Але я знаю, для чого це роблю – заради нашої Перемоги! І це не просто якісь гучні слова, я дійсно намагаюся зробити свій внесок у боротьбу з ворогом. І Перемога точно буде! Тому я хочу, щоб наші діти й наступні покоління українців не знали, що таке війна», – підсумувала Ірина Боярин.

Свій внесок у наближення Перемоги робить й енергоатомівець Артем Денисов. Він долучився до «Вартових світла» з перших днів створення організації. Артем впевнений, що в кожного українця є лише два варіанти: або боронити Україну в лавах Збройних Сил України, або максимально допомагати захисникам в тилу:

«У сьогоднішніх реаліях ти або захищаєш країну на передовій, або робиш усе можливе, щоб допомогти тим, хто це робить. Для мене ГО «Вартові світла» — це вдячність, повага й бажання підтримати тих, хто щодня ризикує заради нашого майбутнього, це можливість долучитися до справи і зробити хоч якийсь внесок у загальну Перемогу!»

З перших днів заснування організації частиною команди є й Альона Куницька. Дівчина зауважує, що ніхто в тилу не може бути осторонь війни: «Я переконана, що кожен, абсолютно кожен, може чимось допомагати доти, доки ми не поборемо ворога».

І водночас підкреслює, що робота волонтерів нелегка та потребує чимало часу, зусиль та нервів, але коли знаєш для чого це робиться – все під силу:

«Волонтерська діяльність – це постійна робота незалежно від дня тижня, часу доби, настрою, самопочуття тощо. До створення «Вартових світла» я теж волонтерила, але не в таких великих обсягах. Наразі ми можемо охопити й закрити більше потреб захисників. А це означає, що буде збережено більше життів і здоров’я наших захисників, що вкрай важливо.

Звичайно, волонтерська діяльність – це нелегка робота. Є переживання та моменти невідомості, але коли отримуєш від захисників сповіщення, що все отримали і це врятувало їхні життя, то розумієш, заради чого це все робиться. Я сподіваюся, що люди не зупиняться допомагати і не кинуть наших Героїв сам на сам у боротьбі з ворогом!»

А є й такі члени команди «Вартових світла», для яких волонтерство – як бальзам на душу, воно їх надихає і мотивує. Позитивні емоції волонтерська діяльність приносить Костянтину Яссірському.

«Робота в ГО «Вартові Світла» мене надихає і породжує бажання допомагати все більше і більше. Неймовірне відчуття піднесеності, коли отримуєш заявку, обробляєш її та забезпечуєш військових необхідним, тоді розумієш, що все недаремно, бо зміг допомогти Україні. А паралельно твої колеги роблять те саме, і ми разом допомагаємо українським захисникам на різних напрямках виганяти ворога з рідної землі», – ділиться враженнями про діяльність ГО Костянтин.

«Вартові світла» не зупиняються на досягнутому, продовжують допомагати й підтримувати, а також дякують кожному, хто донатить.

«Кожен внесок і кожна пожертва має величезне значення для нашої роботи. Саме завдяки постійній підтримці працівників НАЕК «Енергоатом» ми можемо продовжувати допомагати військовим і забезпечувати їх всім необхідним. Це підтримка, яка дає нам змогу оперативно реагувати на потреби наших захисників і допомагати в найкоротші терміни. Щиро дякуємо кожному, хто долучається до нашої спільної справи, адже кожен внесок , кожна підтримка – це крок до Перемоги», – підкреслили «Вартові світла» в річному звіті.

Громадська організація закликає енергоатомівців долучатися до команди, де раді кожному. А також – звертатися по допомогу, якщо хтось з родичів, колег чи близьких на фронті потребує допомоги із закупівлею спорядження чи техніки.

Що для цього потрібно:

1. Звернення особисте чи військової частини

Працівник Компанії може написати заяву на потребу для себе чи для родича-захисника. Вона оформлюється на ім’я голови ГО Олени Дончук із зазначенням ПІБ та номеру телефону. Також потрібно вказати номер військової частини і номер військового квитка захисника.
Звернення від в/ч, в якій служить працівник або його родич, оформлюється командиром на ім’я Петра Котіна та обов’язково засвідчується печаткою в/ч.

2. Відправка

Працівник приносить оригінал заяви в ГО, а скан-копію відправляє на електронну скриньку [email protected].
Військова частина надсилає оригінал у Компанію (загальний відділ), а скан-копію – на [email protected] (у листі потрібно зазначити прізвище, підрозділ, ступінь споріднення).

3. Опрацювання

Після реєстрації всі запити розглядаються Правлінням і опрацьовуються з урахуванням критичності потреби, черговості реєстрації та наявності бюджету.

Основна місія організації – надання своєчасної та якісної підтримки українським захисникам! І допоки б’ються волонтерські серця та дух допомоги й підтримки, доти б’ється український народ, доти б’ється Україна. Б’ється безупинно!

«Наші волонтери щоденно, весь цей час роблять надважливу справу. Дякуємо за все, що ви робите, за кожен переданий армії автомобіль, дрон, бронежилет, тепловізор, аптечку й не менш важливі дитячі малюнки чи листівочки із побажанням «Повертайся живим»! Ваша активна громадська позиція, небайдужість та невтомна праця додає віри в те, що в нашого народу є майбутнє, а омріяна Перемога – близько!» – подякував ГО «Вартові світла» керівник Енергоатома Петро Котін.

Більше про ГО «Вартові світла» та зроблене ними за рік діяльності можна знайти за посиланням.

Слава Україні! Героям слава!