Сторони домовились разом працювати по питанням:
- інформування громадськості щодо стану безпеки та впливу на довкілля АЕС України;
- підвищення рівня екологічних знань та екологічної свідомості громадян;
- досягнення Україною Цілей сталого розвитку ООН у частині, що стосується питань екології, клімату та енергетики.
Петро Котін наголосив на тому, що Енергоатом зацікавлений у співпраці з екологами стосовно руйнування міфів навколо атомної енергетики.
«Важливо пояснювати, як працюють атомні електростанції. Енергія, що продукують АЕС, є набагато чистішою, ніж інші види генерації, зокрема теплогенерація, яка не є екологічною. Саме тому Європейська комісія внесла ядерну енергетику до «зелених» джерел. Тож сподіваюсь, ми зможемо налагодити плідне партнерство», – сказав очільник НАЕК.
Своєю чергою, Олена Дем’янюк висловила готовність співпрацювати разом з Компанією, зокрема, і задля поліпшення екологічної та енергетичної безпеки України, розвитку проєктів в сфері екології. «Спільні зусилля принесуть плідні результати на користь нашої країни», – додала вона.
Директорка Інституту агроекології і природокористування НААН, докторка економічних наук, професорка Оксана Дребот зазначила, що завдяки підписаному Меморандуму, ГО та Енергоатом зможуть співпрацювати і в наукових напрямах. «Наука та виробництво мають бути поєднані. Адже часом при ухваленні рішень останнє слово залишається за наукою», – акцентувала вона.