Сайт компанії працює у новій бета-версії. Попередня версія сайту за посиланням

12.03.2024

Резолюція про термінове повернення Запорізької АЕС під контроль України – найбільш жорстка з усіх, що були схвалені раніше, – Петро Котін

В межах робочого візиту на Рівненську АЕС голова правління АТ «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін під час спілкування з журналістами прокоментував ухвалену 7 березня 2024 року Радою керуючих МАГАТЕ резолюцію «Ядерна безпека, захищеність і гарантії в Україні».

Він розповів, що представники української делегації максимально використали свою участь у засіданні Ради керуючих МАГАТЕ і підготували проєкт Резолюції, в якій росію закликають покинути Запорізьку АЕС та повернути контроль над станцією єдиному легітимному оператору – Енергоатому. 

 «Це найбільш жорстка резолюція з усіх, що були схвалені. Сьогодні Запорізька АЕС перебуває у стані глибокої деградації. Станції не вистачає ліній живлення від української енергосистеми, там перебуває абсолютно некваліфікований персонал. А враховуючи базування на АЕС російських військових, важкої техніки та мінування периметру станції, будь-яка детонація може призвести до катастрофи на об’єкті», – наголосив очільник Енергоатома.

Нагадаємо, минулого тижня Україна вперше брала участь у засіданні Ради керуючих МАГАТЕ.