Сайт компанії працює у новій бета-версії. Попередня версія сайту за посиланням

05.03.2024

Окупанти заблокували перепустки всім фахівцям ЗАЕС, які не підписали фейкові контракти з росіянами

Про це заявив керівник Енергоатома Петро Котін під час спілкування з журналістами. Він зазначив, що від початку лютого 2024 року окупаційна адміністрація Запорізької АЕС заборонила українському персоналу прохід на майданчик. До цього часу на станції працювали ще 360 атомників, котрі залишалися вірними Україні.

Крім того, з моменту незаконного захоплення станції майже 5200 фахівців покинули тимчасово окупований Енергодар, виїхавши на підконтрольну Україні територію та в країни ЄС. Доля 17 осіб і досі невідома.

 «Окупанти заміщають кваліфікований український персонал на людей з міст поблизу Енергодара, котрі не мають жодного уявлення про експлуатацію атомних об’єктів. Це, своєю чергою, призводить до безграмотних дій з обладнанням станції, внаслідок чого воно постійно деградує», – зазначив Петро Котін.

Ті фахівці, які виїхали на підконтрольну Україні територію, зараз залучені до реалізації проєктів Енергоатома. Так, вже 333 працівники виконують відновлювальні роботи на енергоблоках Хмельницької АЕС, і їх ставатиме дедалі більше – до кінця року на ХАЕС працюватимуть загалом понад 1500  професіоналів із ЗАЕС. За підтримки шведського уряду для них уже створюються належні побутові умови.

None