05.03.2024
Ситуація на захопленій окупантами ЗАЕС загрожує дуже поганими наслідками
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo_2024-03-05_08-55-08.jpg)
На цьому наголосив керівник Енергоатома Петро Котін під час спілкування з журналістами. За його словами, через перебування окупантів на ЗАЕС щодня зростає рівень небезпеки.
«За уявною десятибальною шкалою небезпеки я б оцінив загрозу на ЗАЕС на рівні 7-8. Однак ситуація залишається невизначеною, адже на станції постійно трапляється багато, здавалося б, незначних подій, кожна з яких окремо може і не призвести до аварії, але їх накопичення загрожує негативними наслідками. Через кумулятивний ефект від деградації відокремлених елементів може відмовити вся система загалом, з дуже важкими наслідками. Так вже траплялося на ЧАЕС і АЕС Фукусіма», – пояснив керівник Енергоатома.
Він додав, що дії російських окупантів вже спричинили значну деградацію обладнання на Запорізькій АЕС. Основні наявні ризики – це непроведення рашистами необхідних ремонтів, майже повна відсутність кваліфікованого персоналу для цього і для нормальної експлуатації АЕС; станції бракує зовнішнього електропостачання; відсутня охолоджувальна вода через руйнування Каховського водосховища; спливає дозволений виробником термін перебування ядерного палива в реакторах.
Головні розрахункові показники критеріїв безпеки – вищі за норму.
На станції постійно перебувають зондер-команди російських військових і важка техніка та зброя. Периметр станції – замінований, детонація боєприпасів та вибухівки, які рашисти зберігають на станції, загрожує катастрофою. Єдиний шлях запобігти катастрофі – демілітаризація та деокупація ЗАЕС, відновлення там повного контролю України задля забезпечення ядерної та радіаційної безпеки.
![None](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo_2024-03-05_08-55-28.jpg)
БІЛЬШЕ НОВИН
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/zaesukraine.jpg)
Енергоатом продовжує підтримувати працівників тимчасово окупованої ЗАЕС
25.05.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/wer3.jpg)
Резолюція про термінове повернення Запорізької АЕС під контроль України – найбільш жорстка з усіх, що були схвалені раніше, – Петро Котін
12.03.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo_2024-03-12_15-01-01.jpg)
Рада керуючих МАГАТЕ схвалила резолюцію про термінове повернення Запорізької АЕС під повний контроль України
08.03.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo_2024-03-05_12-55-14.jpg)
Окупанти заблокували перепустки всім фахівцям ЗАЕС, які не підписали фейкові контракти з росіянами
05.03.2024