Сайт компанії працює у новій бета-версії. Попередня версія сайту за посиланням

05.03.2024

Ситуація на захопленій окупантами ЗАЕС загрожує дуже поганими наслідками

На цьому наголосив керівник Енергоатома Петро Котін під час спілкування з журналістами. За його словами, через перебування окупантів на ЗАЕС щодня зростає рівень небезпеки.

«За уявною десятибальною шкалою небезпеки я б оцінив загрозу на ЗАЕС на рівні 7-8. Однак ситуація залишається невизначеною, адже на станції постійно трапляється багато, здавалося б, незначних подій, кожна з яких окремо може і не призвести до аварії, але їх накопичення загрожує негативними наслідками. Через кумулятивний ефект від деградації відокремлених елементів може відмовити вся система загалом, з дуже важкими наслідками. Так вже траплялося на ЧАЕС і АЕС Фукусіма», – пояснив керівник Енергоатома.

Він додав, що дії російських окупантів вже спричинили значну деградацію обладнання на Запорізькій АЕС. Основні наявні ризики – це непроведення рашистами необхідних ремонтів, майже повна відсутність кваліфікованого персоналу для цього і для нормальної експлуатації АЕС; станції бракує зовнішнього електропостачання; відсутня охолоджувальна вода через руйнування Каховського водосховища; спливає дозволений виробником термін перебування ядерного палива в реакторах.
Головні розрахункові показники критеріїв безпеки – вищі за норму.

На станції постійно перебувають зондер-команди російських військових і важка техніка та зброя. Периметр станції – замінований, детонація боєприпасів та вибухівки, які рашисти зберігають на станції, загрожує катастрофою. Єдиний шлях запобігти катастрофі – демілітаризація та деокупація ЗАЕС, відновлення там повного контролю України задля забезпечення ядерної та радіаційної безпеки.

None