Сайт компанії працює у новій бета-версії. Попередня версія сайту за посиланням

04.03.2024

ЗАЕС – це Україна: Енергоатом продовжує докладати всіх зусиль, щоб повернути контроль над станцією

4 березня 2024 року, в день других роковин окупації Запорізької АЕС російськими військовими, в Енергоатомі відбувся захід «ЗАЕС – це Україна». Його мета – подякувати атомникам за їхні мужність, професіоналізм та патріотизм, а також вчергове нагадати світові про злочин, вчинений російськими загарбниками.

Присутні вшанували пам’ять полеглих захисників України, зокрема і працівників Енергоатома, які віддали своє життя за її свободу. 

В межах заходу очільник НАЕК Петро Котін зустрівся з персоналом станції та рідними працівників Компанії, які стали на захист держави. Слова підтримки Україні, Енергоатому та мужнім атомникам ЗАЕС також висловили заступниця міністра енергетики Світлана Гринчук, представники посольств США, Великої Британії, Канади, Швеції, Італії, Японії, Словаччини, Європейського Союзу в Україні, мер Енергодара Дмитро Орлов, т.в.о. генерального директора ЗАЕС Дмитро Вербицький та представники стратегічних партнерів Енергоатома – компаній Holtec International і Westinghouse. 

За словами Петра Котіна, під час російської окупації весь цивілізований світ став свідком восьми блекаутів, численних відмов обладнання та кричуще некомпетентних дій завезеного окупантами персоналу… За два роки окупації росіянами Запорізької атомної електростанції зафіксовано щонайменше 150 випадків порушень умов належної експлуатації об'єкта, ядерної та радіаційної безпеки. І ситуація лише погіршується.

Як зауважила Світлана Гринчук, робота з повернення станції під контроль Енергоатома розпочалась із перших днів окупації та не припиниться, допоки на ЗАЕС не повернеться ліцензований український персонал! 

 «Ми сподіваємося на допомогу наших міжнародних партнерів. Адже головна мета – повернути контроль над ЗАЕС, щоб гарантувати всьому світові безпечну роботу ядерного об’єкта», – сказав Петро Котін.
 

None None None None None None None None None None