В інформаційному центрі Рівненської АЕС відбулося навчання працівників підприємства, які забезпечують розгортання збірних пунктів евакуації у місті Вараш.
До пунктів евакуації населення у м. Вараш належать десять об’єктів, у тому числі об’єкти соціальної інфраструктури міста, що перебувають на балансі філії «ВП РАЕС». Це: Палац культури ім. Лесі Українки, інформаційний центр «Полісся» та професійно-технічне училище електростанції.
Навчання за темою «Організація та порядок проведення заходів з евакуації населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій» проводили фахівці управління з питань аварійної готовності та реагування (УПАГР) РАЕС. За словами помічника генерального директора РАЕС - начальника УПАГР Ігоря Вітковського, таке навчання організовується систематично для підтримання знань про принципи і способи проведення евакуаційних заходів та для ознайомлення з проведенням відповідальними органами організованої евакуації населення у разі загрози або виникнення надзвичайних ситуацій на АЕС. Під час навчання розглянуто функції та завдання органів з питань евакуації, склад та організацію роботи комісій з питань евакуації збірних, проміжних, приймальних пунктів евакуації, а також планування та порядок проведення евакуації населення.
«Однією з важливих складових системи аварійної готовності РАЕС є готовність персоналу до дій у разі радіаційної небезпеки, стихійного лиха та, в сучасних умовах, військової загрози. На наших об’єктах відповідальний персонал у взаємодії з міською владою має зареєструвати людей, організувати транспортні засоби, колони та забезпечити евакуацію населення у визначені місця», – зауважив Ігор Вітковський.
Як зазначив начальник відділу цивільного захисту населення виконавчого комітету Вараської міської ради Анатолій Тонкошкурий, важливо проводити такі навчання на постійній основі, адже під час будь-якої надзвичайної ситуації ці знання допоможуть запобігти паніці, оскільки відповідальні особи будуть теоретично й морально підготовлені, знатимуть кожен наступний крок.
«Минулого року у громаді закуплено йодид калію та респіратори для населення, частину протигазів, костюмів. Цьогоріч також планується поповнення резерву. Наразі розробляється проєкт на впровадження сучасної автоматизованої системи оповіщення. Війна продемонструвала, який вплив мають надзвичайні ситуації на психоемоційний стан людей, тож у збірному пункті евакуації обов’язково буде присутній психолог. У наш час у кожній сім’ї має бути напоготові тривожна валізка з документами, запасом продуктів і речей. Водночас не потрібно панікувати, адже війна триває й на інформаційному полі. Тож потрібно включати логіку й не вестися на фейки, а користуватися інформацією лише з перевірених джерел», – підкреслив Анатолій Тонкошкурий.