25 травня 50 років тому стартувало будівництво Рівненської АЕС – саме у цей день забито перший символічний кілочок майбутнього енерговелета, а вже через сім років в експлуатацію було введено перший енергоблок. Однак саме початок зведення енергогенеруючого об’єкта знаменує точку старту нової віхи в історії України, адже сьогодні РАЕС у складі енергосистеми країни екологічно чистим виробництвом забезпечує необхідні кіловати електроенергії для нашої незалежності та енергостабільності.
У час повномасштабної війни в Україні колектив Рівненської АЕС присвятив відзначення цієї дати благодійності. 26 травня у місті-супутнику електростанції організовано перший благодійний захід «Енергія Перемоги» з метою збору коштів на підтримку українських військових. Долучитися до заходу та привітати атомників приїхали президент НАЕК «Енергоатом» Петро Котін, представники Дирекції та Первинної профспілкової організації Компанії, генеральні директори ХАЕС, ПАЕС, ЗАЕС та профспілкові лідери станцій. Зокрема передувала урочистій події виробнича нарада на проммайданчику електростанції щодо стану роботи енергосистеми у воєнний час, захисту об’єктів критичної інфраструктури та основних перспектив розвитку Рівненської АЕС з урахуванням набутого досвіду.
Петро Котін підкреслив, що впродовж свого існування Рівненська АЕС модернізувалася й осучаснилася, ставши одним із флагманів у виробництві електричної й теплової енергії в Україні. І це результат кропіткої та надважливої праці всього колективу станції: «Ваша команда мегакваліфікованих фахівців щодня робить вагомий внесок у розвиток країни, її економічну й енергетичну незалежність, у тепло та світло для наших громадян». Президент Енергоатома також подякував персоналу РАЕС за самовіддану працю упродовж усього терміну експлуатації енергоблоків.
Триденний марафон благодійності розпочався у Палаці культури РАЕС із благодійного ярмарку виробів та сувенірної продукції, де були представлені роботи талановитих митців міста-супутника, зокрема із ПК та ПТУ РАЕС, ліцеїв міста, міських центру реабілітації та центру дозвілля. Це: картини, вироби з дерева, мʼякі іграшки, ляльки-мотанки, вишивка, книги місцевих авторів, прикраси ручної роботи, смаколики тощо. Окрім того, тут діяли фотозона, фотовиставка та слайдшоу «Віхи становлення Рівненської АЕС». Водночас на Великій сцені виступили творчі колективи ПК РАЕС, а поруч закладу була розміщена благодійна скринька. Гостям презентували історичні відеоролики про Рівненську АЕС та постійну волонтерську допомогу колективу станції, хореографічні й вокальні номери патріотичного спрямування, згадували про сміливість українського народу, енергетиків та героїзм військових у боротьбі з російським агресором.