Головна Новини Виклик для профі: змагання серед машиністів-обхідників на ПАЕС
22 липня 2025

Виклик для профі: змагання серед машиністів-обхідників на ПАЕС

main

Щорічний конкурс професійної майстерності серед машиністів-обхідників (МОТУ-5) ТЦ-2 знову зібрав найкращих фахівців, щоб перевірити їхні знання та вміння. Ця подія, що вже стала традиційною, має величезне значення як для молодих спеціалістів, так і для досвідчених працівників, адже вона підкреслює важливість постійного самовдосконалення та відкриває нові кар'єрні перспективи на Південноукраїнській АЕС.

Основна мета конкурсу – оцінити рівень підготовки учасників, а ще важливіше – їхню здатність до самостійного навчання та підвищення професіоналізму. Як зазначив начальник турбінного цеху №2 ПАЕС Дмитро Веслополов, професія турбініста є унікальною та вимагає глибоких знань у галузі енергетики. 

Конкурс складався з теоретичної та практичної частин. Учасники відповідали на 10 питань з досвіду експлуатації, сформованих на основі виробничих ситуацій і не обмежувались лише теорією. 

«Питання для конкурсантів створювалися з досвіду експлуатації та були більш практичними. Це не просто набір запитань, а своєрідний тест, що вимагає розуміння реальних процесів, вміння аналізувати ситуацію та ухвалювати рішення», – розповів провідний інженер з управління турбіною Вадим Кучма. Цьогоріч комісія обрала єдиний білет під номером 4 для всіх учасників, щоб забезпечити рівні умови оцінювання. Практичне завдання полягало у виведенні маслоохолоджувача змащування турбіни в ремонт. Комісія звертала особливу увагу на повноту та відповідність дій інструкціям, які стосуються саме машиністів-обхідників турбінного устаткування 5-ї групи. 

На жаль, провести практичне перемикання на реальному обладнанні неможливо, оскільки це може вплинути на параметри роботи блоку. Тому завдання виконувались письмово. 
Перемога у конкурсі – це не лише престиж, а й реальні можливості для кар'єрного зростання. Вадим Кучма розповів, що саме першість у такому конкурсі свого часу дала йому потужний поштовх для розвитку та привела на посаду, яку він зараз обіймає.

Цього року серед учасників є як молоді фахівці, що нещодавно закінчили університети, так і більш досвідчені працівники. 

Олександр Рибаков, МОТУ-5 з турбінного цеху №2, бере участь у конкурсі вже вдруге. Минулого разу він посів третє місце й сподівається знову гідно продемонструвати свої знання. Хлопець підкреслив, що конкурс є цінним досвідом: «Кожного року додається новий зміст і щоразу знаходиш для себе щось цікаве та незвичайне, тому участь в таких заходах – це корисні навички, які ми отримуємо для подальшої роботи». Він працює вже майже четвертий рік і обрав цю професію через свою пристрасть до математики, фізики та хімії. Серед молодих фахівців є і Сергій Сорочинський, який нещодавно закінчив магістратуру Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського та працює лише два з половиною місяці. Для нього це перша участь у конкурсі. Хлопець вирішив перевірити свої знання, які він здобув за цей короткий час.

«Питання були нескладні, але цікаві. На мою думку, я впорався непогано, але можна було й краще», – поділився конкурсант. 

Цього року в турбінному цеху №2 перше місце посів Сергій Усік, друге – Сергій Сорочинський, трійку лідерів замкнув Кирило Сущенко. Переможець представлятиме свою філію на галузевому конкурсі профмайстерності, що відбудеться на Хмельницькій АЕС.