З метою профорієнтації та скерування молоді для вступу на спеціальності енергетичного напряму Рівненська АЕС організувала чергову зустріч старшокласників із представниками провідних технічних вишів України.
14 травня представники НТУУ «Київський політехнічний інститут ім. Ігоря Сікорського» та НУ «Львівська політехніка» зустрілися у Палаці культури РАЕС з одинадцятикласниками шести ліцеїв Вараша та здобувачами освіти професійно-технічного училища РАЕС, а також завітали у Володимирецький ліцей «Колегіум».
Представники навчально-наукового інституту атомної та теплової енергетики, факультету електроенерготехніки та автоматики НТУУ «КПІ» та інституту енергетики та систем керування НУ «ЛП» презентували учнівству наукові інститути, кафедри і факультети, освітні програми і спеціальності, спортивні й культурні активності та інфраструктуру вишів, умови вступу та багато іншого, що б зацікавило сучасну молодь обрати ці технічні виші. Освітяни також зауважили, що нині 142 і 143 спеціальності «Енергетичне машинобудування» і «Атомна енергетика» в Україні, об’єднані в одну – G4.01 «Атомна енергетика».
«Ми маємо дуже тісну співпрацю з Рівненською АЕС, зокрема студенти укладають тристоронні договори, договори дуальної освіти, 80% наших студентів за спеціальністю «Атомна енергетика» сьогодні проходять практику саме на РАЕС, адже розуміють перспективність роботи тут», – прокоментувала заступниця директора з науково-педагогічної роботи інституту енергетики і систем керування НУ «ЛП» Марта Кузнецова.
«Рівненська АЕС потребує оновлення кадрів, адже щороку частина персоналу йде на заслужений відпочинок і їм потрібна заміна. Сподіваємося, кожен з учнів проаналізує почуту інформацію, зможе визначитися з майбутньою професією та, головне, обере технічну спеціальність, щоб в майбутньому працевлаштуватися на Рівненську АЕС», – зазначив заступник начальника управління кадрів РАЕС - начальник відділу Сергій Вакуліч.
Майбутні абітурієнти дізналися про переваги навчання за енергетичним напрямом у двох популярних українських вишах, зокрема про можливість укласти тристоронній договір «ЗВО – РАЕС – студент», навчання за дуальною освітою та проходження виробничої практики на Рівненській АЕС.
«Сьогодні я дізналася ще більше про те, що мене цікавило раніше. Було дуже інформативно. Наразі я готуюся до Національного мультипредметного тесту, щоб вступити до вишу, здобути хорошу професію і працювати на благо України.
Розглядаю три напрями: атомну енергетику, кібербезпеку та юридичний. Представлені заклади вищої освіти дуже зацікавили, тож планую подавати документи в обидва», – зауважила одинадцятикласниця Вараського ліцею №4 Катерина Шаблевська.
«Я вступив до ПТУ РАЕС після 9-го класу на спеціальність «Слюсар з виготовлення деталей та вузлів систем вентиляції, кондиціювання повітря й аспірації». Отримую підвищену стипендію, проходжу практику на виробництві в цеху з ремонту загальностанційних систем енергоремонтного підрозділу. Колектив подобається, роботи вдосталь, тож мотивований працювати тут. Прийшов на профорієнтаційну зустріч, адже хочу вступити до вишу на заочну форму навчання, щоб в майбутньому успішно працювати й розвиватися на Рівненській АЕС», – поділився учень групи 32 ПТУ РАЕС Ілля Ромась.
Енергоатом як найбільший роботодавець у сфері атомної енергетики має амбітні плани з розвитку й нарощування генеруючих потужностей. Саме тому компанія зацікавлена у підготовці нового покоління висококваліфікованих фахівців.
Більше про вступну кампанію 2025 та актуальні новини на сайті АТ «НАЕК «Енергоатом»