Під час зустрічі сторони обговорили нещодавню атаку рф на енергосистему України, внаслідок чого відбуваються тривалі відключення світла для споживачів. Посол Японії засудив дії росії, яка цілеспрямовано б'є по цивільній інфраструктурі України, включаючи важливі для роботи АЕС підстанції.
Петро Котін розповів про хитку ситуацію на Запорізькій АЕС. Станція забезпечується електроенергією для власних потреб з української енергомережі: навіть короткострокове припинення роботи цих повітряних ліній створюють надзвичайні ризики для ядерної та радіаційної безпеки.
Керівник НАЕК акцентував на важливості забезпечення надійного безперебійного функціонування резервних дизель-генераторів, аби не допустити подій, які призвели до аварії на АЕС Фукусіма. Він заявив, що необхідно шукати нові інструменти впливу на рф, яка ігнорувала вже чотири резолюції МАГАТЕ про вихід росіян із Запорізької АЕС та передачу контролю над станцією Україні.
Масаші Накаґоме наголосив, що допомога Україні важлива для Японії, а енергетика – один з основних напрямів підтримки. Ядерна та радіаційна безпека є ключовим фокусом для японських партнерів.
Сторони також обговорили перспективи партнерства у розбудові АЕС в Україні. Зокрема, наголошувалося на використанні досвіду Японії під час реалізації атомних проєктів на Хмельницькій АЕС та підтримці роботи діючих об'єктів.