З ініціативи Рівненської АЕС 30 квітня відбулася профорієнтаційна зустріч представників Національного університету водного господарства та природокористування, Луцького національного технічного університету (ЛНТУ) та Київського національного університету імені Тараса Шевченка із учнівською молоддю міста-супутника РАЕС Вараша.
Захід мав на меті налагодження та зміцнення відкритого діалогу з закладами вищої освіти, які готують фахівців для атомної галузі, а також підвищення рівня обізнаності молоді щодо освітніх можливостей і кар’єрних перспектив.
Представники вишів презентували освітні програми, зосередивши увагу на спеціальностях у сфері енергетики, будівництва, інженерії та екології – напрямах, що є затребуваними на сучасному ринку праці й особливо актуальними для підприємств атомної енергетики. Присутні мали можливість отримати відповіді на запитання, що цікавили.
«Ми спостерігаємо чітку тенденцію – щороку зростає кількість вступників на спеціальності, пов’язані з електроенергетикою. Це не дивно, адже атомна енергетика є однією з найбільш перспективних галузей сьогодення», – зазначила доцентка кафедри електричної інженерії ЛНТУ Ірина Бандура.
«Я давно цікавлюся архітектурою та будівництвом, тому факультет архітектури, будівництва та дизайну ЛНТУ наразі для мене найбільш привабливий. Можливо, після завершення навчання повернуся працювати на Рівненську АЕС, адже в майбутньому планується будівництво нового енергоблока. Хотілося б реалізувати себе саме тут», – розповіла одинадцятикласниця Вараського ліцею №2 Елеонора Шумра
«Зараз я навчаюся на третьому курсі професійно-технічного училища РАЕС за спеціальністю «Слюсар з виготовлення деталей та вузлів систем вентиляції, кондиціювання повітря й аспірації». Після завершення навчання планую здобути вищу освіту. Було важливо почути інформацію напряму від представників, дізнатися про умови вступу, поставити свої запитання», – поділився здобувач освіти в ПТУ РАЕС Іван Турчин.
«Усі три виші, з якими сьогодні познайомилися, ми розглядаємо як потенційні для вступу. Син наразі навчається в 10-му класі, але вже активно готуємося до вступної кампанії, вивчаємо варіанти. Однозначно, обиратимемо спеціальність, пов’язану з атомною енергетикою, таку, яка відкриє можливості як для роботи на атомній станції, так і в інших сферах. Зустріч була дуже корисною, отримали багато важливої інформації з перших вуст», – поділився враженнями працівник РАЕС, батько майбутнього абітурієнта Андрій Годунок.
«Рівненська АЕС як високотехнологічне підприємство потребує фахівців різних напрямів, тому співпрацює із вишами у форматі дуальної освіти, тристоронніх договорів «студент – ЗВО – РАЕС», а також приймає студентів на виробничу та переддипломну практики. Студенти, які обирають спеціальності атомно-енергетичної галузі, отримують не лише якісну фахову підготовку, а й реальні перспективи працевлаштування. До того ж, віднедавна, згідно з Колективним договором АТ «НАЕК «Енергоатом», для молодих новоприйнятих працівників, які навчалися за тристоронніми договорами, передбачено так звані «підйомні» – виплата в розмірі трьох середньомісячних заробітних плат», – зазначив заступник начальника управління кадрів РАЕС Сергій Вакуліч.

