Захід проходив впродовж тижня в Інституті енергетичних технологій (IFE), м. Хальден (Норвегія). Учасниками були представники МАГАТЕ, Європейської спільноти з атомної енергії (Euratom), Агентства з ядерної енергії (NEA), Асоціації «FinNuclear», інституту «EPRI», АТ «НАЕК «Енергоатом» та інші. Загалом долучилися понад пів сотні фахівців з Норвегії, Швеції, Канади, Іспанії, Бельгії, Нідерландів, Франції, Німеччини, Великобританії, Фінляндії, Португалії та інших країн.
Україну на заході представляли працівники Рівненської АЕС: начальник відділу міжнародного співробітництва та техдопомоги Ігор Савчук, начальник служби інформаційних технологій Микола Свідрик, оператор реакторного відділення РЦ-1 Едуард Омельчук.
Серед тем, які фігурували на конференції: експлуатація (введення та виведення), технічне обслуговування та стійке управління життєвим циклом в ядерному секторі з акцентом на застосуванні штучного інтелекту, цифровізації та робототехніки для забезпечення безпеки та підвищення ефективності. Акцентували на нових ініціативах та новітніх технологіях, сталості і циркулярній економіці, управлінні ризиками та безпекою, ролі штучного інтелекту, даних і робототехніки в дотриманні вимог безпеки, а також їхньому застосуванні в інших критично важливих для безпеки галузях.
Рівненські атомники презентували досвід підприємства за темою «Кібербезпека як складова ядерної безпеки». У доповіді представлено стан кібербезпеки в Компанії та РАЕС зокрема, чинну нормативно-правову базу, а також плани щодо подальшого розвитку цього напряму.
«Інформаційна безпека є базовим компонентом ядерної безпеки. На Рівненській АЕС незмінно реалізуються заходи з підвищення рівня захисту від кіберзагроз, серед персоналу сформовано свідоме ставлення до питань кібербезпеки й розуміння їх важливості для безпечної експлуатації АЕС. Ми дякуємо партнерам за підтримку України, зокрема Енергоатома та РАЕС. Разом переможемо!», – підкреслив Микола Свідрик.