У межах восьмого сезону профорієнтаційного проєкту «Ядерна школа РАЕС» (ЯШ) понад 70 здобувачів освіти ліцеїв міста Вараш та професійно-технічного училища Рівненської АЕС пройшли стажування на робочих місцях працівників електростанції.
Упродовж навчального року учасники «Ядерної школи» долучилися до насиченої та різнопланової програми: з ознайомчими екскурсіями відвідали об’єкти РАЕС – проммайданчик, навчально-тренувальний центр, споруди очищення добавленої води хімічного цеху, профтехучилище, а також 2-й Державний пожежно-рятувальний загін. Крім того, школярі прослухали лекції фахівців та тренінги з лідерства, поспілкувалися з працівниками різних підрозділів, взяли участь у спортивних заходах.
У межах стажування учні провели один робочий день поруч із фахівцями та керівниками РАЕС, зокрема й представниками топ-менеджменту, і мали змогу з перших вуст дізнатися про особливості роботи атомників.
Десятикласник Вараського ліцею №4 Олексій Анісімов стажувався на посаді заступника головного інженера РАЕС з технології та інжинірингу. Учень разом із Валерієм Ковальчуком взяв участь у робочих зустрічах, обходах, а також ознайомився із особливостями інженерного супроводу експлуатації АЕС.
«Цікаво побувати на такому великому промисловому об’єкті, як Рівненська АЕС, а також провести робочий день на такій важливій посаді, як заступник головного інженера електростанції. Я вдячний проєкту за виняткову можливість ближче познайомитися з роботою енергетиків. Отриманий досвід допоможе мені чіткіше окреслити плани на майбутнє», – поділився враженнями Олексій.
Десятикласник Вараського ліцею №3 Юрій Хоменюк провів стажування разом із заступником начальника з персоналу турбінного цеху №2 Олексієм Смолянським. Юнак відвідав машинну залу енергоблока №3, дізнався про специфіку роботи машиністів-обхідників турбінного відділення, ознайомився з особливостями контролю за технічним станом турбогенераторів та трубопроводів.
«На власні очі побачив, як працює потужна турбіна та мережа трубопроводів, що транспортують пару під високим тиском. Також дізнався, як щоденно машиністи-обхідники стежать за станом обладнання, перевіряють показники, слухають і навіть «відчувають» роботу турбогенератора. Уявити не міг, наскільки все масштабне і складне, я вражений побаченим. Цей проєкт допоміг мені переконатися у правильному виборі майбутньої професії. Я вже точно знаю, що вступатиму до політехнічного вишу, а моя майбутня професія буде пов’язана з атомною енергетикою», – переконаний Юрій.
Одинадцятикласник Вараського ліцею №3 Максим Швець стажувався на посаді заступника начальника з персоналу енергоремонтного підрозділу РАЕС. Під час стажування юнак ознайомився з особливостями організації роботи персоналу, відвідав цех з ремонту тепломеханічного устаткування ЦРТМУ, де дізнався про ключові завдання підрозділу та специфіку ремонтних робіт.
«Сьогодні я вперше побачив, як працює ЦРТМУ, у якому, можливо, невдовзі працюватиму сам. Я планую вступити до професійно-технічного училища РАЕС на спеціальність «Слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування», тому стажування тут стало для мене дуже цінним досвідом. Хочу пов’язати своє майбутнє з атомною енергетикою і бути корисним для своєї країни», – розповів Максим.
Профорієнтаційний проєкт «Ядерна школа РАЕС» реалізується з 2017 року спільно з ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області. Його учасниками є учні 9-11 класів закладів загальної середньої освіти та здобувачів освіти професійно-технічного училища РАЕС. Щороку ЯШ об’єднує активну молодь міста-супутника РАЕС та її зони спостереження, яка цікавиться атомною енергетикою та прагне глибше пізнати професії, пов’язані з роботою АЕС. Ініціатива спрямована на популяризацію технічних спеціальностей, підвищення мотивації до навчання та усвідомлений вибір майбутньої професії.
За підсумками участі в проєкті всі учасники отримають сертифікати про завершення «Ядерної школи РАЕС». Вручення відбудеться 22 квітня у Палаці культури РАЕС.