Навчання енергетичних аудиторів проводиться на всіх атомних електростанціях України в межах програми впровадження системи енергоменеджменту в АТ «НАЕК «Енергоатом». Це має на меті підвищити рівень безпеки, ефективності та відповідності діяльності підприємства національним і міжнародним стандартам у сфері енергетичного менеджменту.
Від Рівненської АЕС у навчанні взяли участь представники різних підрозділів підприємства – служби головного диспетчера, електричного цеху, служби налагодження та випробування устаткування, виробничо-технічної служби, а також цеху теплових та підземних комунікацій.
«Практичному курсу передував теоретичний, організований на базі Центру підготовки енергоменеджерів КПІ ім. Ігоря Сікорського. У ході занять на майданчиках АЕС (окрім Рівненської, відбулись на Південноукраїнської та Хмельницької АЕС) обговорювались практичні аспекти проведення енергетичних аудитів, зокрема питання замірів теплової та електричної енергії безпосередньо на майданчику станції, а також аналізувались можливості для впровадження енергоефективних рішень на підприємстві. Крім того, представники КПІ продемонстрували показове виконання замірів», – зауважив головний фахівець з атомних електростанцій (з енергоефективності) РАЕС Анатолій Васильчук.
Підсумком навчання буде сертифікація фахівців і надання їм права на проведення енергоаудитів, як того потребує Закон України «Про енергетичну ефективність».
Довідково: Питання ефективного споживання енергії піднімалось задовго до початку повномасштабного вторгнення росії до України. У 2022-му було прийнято закон «Про енергетичну ефективність», що визначає основні засади виробництва, транспортування, передання, розподілу, постачання та споживання енергії. Він дав можливість створити інструменти та регуляцію не тільки в приватному секторі, а й у промисловості. Згідно з цим законом кожен суб’єкт підприємництва (зокрема, і АТ «НАЕК «Енергоатом») має протягом чотирьох років провести енергетичний аудит, строк якого спливає у 2025 році.