Захистом диплома навчання для випускників профільних енергетичних закладів освіти не закінчується. Аби на шляху в молодих спеціалістів було менше перешкод та труднощів, за кожним з них закріплюють ментора. Завдяки досвідченим наставникам молодь швидше проходить виробничу адаптацію та освоюється на своїх перших робочих місцях.
Кирило Муренко у 2023 році закінчив Національний університет «Одеська політехніка» за спеціальністю «Атомна енергетика». Навчався за трьохсторонньою угодою «ЗВО-Студент-АЕС», що дає гарантії працевлаштування.
«Свій професійний шлях я обрав ще зі шкільної лави. Прикладом для мене став батько, який працює у турбінному цеху №2 Південноукраїнської АЕС вже багато років. Він зацікавив професією енергетика та допоміг визначитися з навчальним закладом. Під час виробничої практики на підприємстві, яку проходив під час навчання у виші, тільки переконався в тому, що зробив правильний вибір», - запевняє Кирило Муренко.
Півтора року після закінчення навчання в університеті промайнули непомітно. За результатами кастингу Кирило Муренко влаштувався до другого турбінного цеху. Спочатку працював на береговій насосній станції, потім був переведений на посаду машиніста-обхідника турбінного устаткування п’ятої кваліфікаційної групи (МОТУ-5). До його обов’язків входить огляд діючого та резервного обладнання за встановленими маршрутами, контроль та регулювання параметрів, участь у перемиканнях на устаткуванні. За словами молодого спеціаліста, тут особливо важливі уважність та відповідальність. Розібратися з усіма нюансами та стати до самостійної роботи йому допоміг наставник – Валерій Сидоров.
Кирило Муренко добре проявив себе не лише в роботі. Він вже встиг взяти участь у конкурсі наукових доповідей за виробничим напрямом, де посів друге місце, а також став переможцем у конкурсі професійної майстерності, тож незабаром представлятиме Південноукраїнську АЕС на галузевому етапі. Зараз молодий фахівець готується до складання чергових іспитів і підвищення кваліфікаційної групи, тому допомога наставника на новій посаді знову знадобиться. Керівництво підрозділу вважає, що ефективна система наставництва сприяє переданню знань та підготовці кваліфікованих кадрів, створює атмосферу підтримки та взаємодії в колективі, а також допомагає виховати майбутніх лідерів.
«Наразі та в найближчій перспективі у турбінному цеху №2 є потреба в оперативному інженерно-технічному персоналі, який працюватиме на блочному щиті керування. Як у Валерія Сидорова, який добре проявив себе як ментор, так і у його підопічного Кирила Муренка є всі шанси на те, щоб у майбутньому стати провідними інженерами з управління турбіною», - каже в.о очільника підрозділу ВП ПАЕС Ігор Абабков.
Будь-яка компанія, зокрема і енергетична, – це насамперед люди. Прагнучи особистого зростання, кожен працівник робить свій внесок у розвиток підприємства, на якому працює.