Головна Новини «Наші гроші» знову брешуть та поширюють неправдиву інформацію про добудову Хмельницької АЕС
07 лютого 2025

«Наші гроші» знову брешуть та поширюють неправдиву інформацію про добудову Хмельницької АЕС

main

«Наші гроші» оприлюднили черговий «сенсаційний» матеріал «викривача» Ю.Ніколова з неправдивими звинуваченнями на адресу НАЕК «Енергоатом».

До відома всіх «експертів», які спекулюють на темі добудови Хмельницької АЕС заявляємо:
Техніко-економічне обґрунтування (ТЕО) є ключовим документом для ухвалення законопроєкту про будівництво енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. Таке ТЕО уряд своїм розпорядженням вже схвалював у 2018 році.

Водночас Енергоатом, відповідно до рішення енергетичного Комітету ВРУ, на майданчику Prozorro замовив послугу з актуалізації ТЕО. Виконавцем робіт було обрано АТ «Енергопроект», який є автором початкового проєкту ТЕО для Хмельницької АЕС. Жодна інша організація не може забезпечити необхідний рівень експертизи та досвіду. 
В той же час маніпулятивні твердження щодо вартості реакторного обладнання АЕС Belene, яке є власністю Уряду Республіки Болгарія, є недоречними, так як комерційні переговори досі тривають. На сьогодні згідно з рішенням болгарського парламенту вартість зазначеного обладнання складає 600 млн доларів США.

Термін дії комерційної пропозиції болгарської сторони закінчується у першій декаді березня цього року. Україна має лише місяць для прийняття необхідного рішення. Чи буде продовжена пропозиція болгарською стороною на даних умовах наразі невідомо.

Парадоксально, що ті самі «розслідувачі», які раніше звинувачували Енергоатом у недотриманні процедур, тепер критикують компанію за їх чітке дотримання.

Вкрай непокоїть той факт, що автори публікації свідомо продовжують тиражувати ключові наративи ворожої пропаганди про нібито залежність атомної енергетики України від російських технологій.

Попри численні роз'яснення з боку Енергоатома про успішний перехід на західні ядерні технології та обладнання, команда «розслідувачів»-грантоїдів вперто повторює дезінформацію, яка шкодить енергетичній безпеці України та підриває довіру до процесу розбудови атомної галузі.

Наголошуємо, що проєкт добудови Хмельницької АЕС має підтримку міжнародних партнерів України. Світовий лідер у ядерній енергетиці — американська компанія Westinghouse, є ключовим технологічним партнером проєкту. Офіційним листом до АТ «НАЕК «Енергоатом» керуючий директор Westinghouse Electric Sweden пан Азіз Даг підтвердив розробку виготовлення ядерного палива для використання в реакторах ВВЕР-1000 з болгарської АЕС Belene, які планується встановити на енергоблоках №3 та №4 ХАЕС.

АТ «НАЕК «Енергоатом», попри всі виклики воєнного часу, продовжує працювати прозоро та ефективно, забезпечуючи енергетичну незалежність України. 

2023 Енергоатом.Всі права захищені