Конкурс має на меті залучити учнів до поглиблення й популяризації знань про атомну енергетику і ядерну фізику, а також підтримати обдаровану молодь, яка прагне розширити власний світогляд.
Враховуючи зміст, оформлення та розкриття теми, цьогоріч до участі у фінальній частині конкурсу запросили авторів 10 кращих робіт. Оцінювали конкурсантів члени компетентного журі, до складу якого увійшли заступник генерального директора РАЕС з персоналу Олег Килюх, голова відокремленого підрозділу ГО «Українське ядерне товариство» в Рівненській області Сергій Гуцало, а також фахівці різних структурних підрозділів Рівненської АЕС.
«Щиро дякую вам за активну участь у конкурсі рефератів імені В.О. Коровкіна, який проводиться вже понад 20 років і з кожним роком стає все більш популярним серед школярів. Дякую усім за участь, ініціативність та бажання вчитися. Ви демонструєте справжній інтерес до атомної енергетики і це дуже важливо. Кожна з представлених робіт вражає своєю ретельністю та здатністю аналізувати складні питання. І це свідчить про те, що майбутнє атомної галузі в надійних руках. Окрема подяка вчителям, які постійно долучаються й підтримують старшокласників у підготовці до конкурсу, а також професійному спрямуванні», – звернувся до присутніх Олег Килюх.
Під час захисту рефератів, який проходив у форматі виступів-презентацій, представники комісії враховували самостійність роботи, якість оформлення, актуальність теми, оригінальність подачі, грамотність, а також якість презентації та правильність відповідей на запитання.
За результатами конкурсу гран-прі здобула одинадцятикласниця Вараського ліцею №3 Анастасія Хомяк за роботу «Культура безпеки та системи захисту АЕС: реальність сьогодення та перспективи майбутнього». Перше місце завоювала робота дев’ятикласниці Вараського ліцею №3 Соломії Чукової «Застосування та особливості урану», друге місце здобула робота дев’ятикласниці Вараського ліцею №3 Світлани Клімук «Радіоактивні відходи» та третьою стала робота десятикласника Вараського ліцею №6 Ярослава Самуліка на тему «Диверсифікація постачання ядерного палива на українських АЕС: перехід від російських до американських постачальників».
«Це третя моя участь у конкурсі рефератів. Раніше були призові місця, цьогоріч нарешті гран-прі. Але увесь цей час не бажання перемогти керувало мною. Насправді, після першої участі я дуже зацікавилась атомною енергетикою, а далі з кожним роком ще більше і більше захоплювалась, адже тем для вивчення, пов’язаних з цією галуззю, безліч. Окрім конкурсу рефератів, я брала участь у «Ядерній школі РАЕС», що справило на мене ще більше враження. Завдяки цікавим молодіжним заходам Рівненської АЕС я отримала корисний і цінний досвід. Усе, про що дізналась, наштовхує продовжувати розвиватись і пов’язати свою майбутню професію з атомною енергетикою, адже сьогодні вона є найперспективнішою», – поділилась володарка гран-прі Анастасія Хомяк.
Усі учасники фінальної частини конкурсу та їхні керівники отримали дипломи та іміджеві сувеніри, а також будуть заохочені грошовими винагородами.
Крім того, пам’ятні подарунки від ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області отримали учениця Великояблуньківського ліцею Маневицької селищної ради Тетяна Маркевич, учениці Вараського ліцею №3 Ольга Демидишина і Тетяна Міщанчук. За багаторічну участь і підготовку призерів конкурсу відзначена вчителька фізики ліцею №3 Галина Турчинська.
«Сьогодні атомна енергетика потребує кваліфікованих фахівців і саме ви – молоді таланти – учасники конкурсу – є майбутнім цієї галузі. Переконаний, що ви вже є гідною заміною, ваше покоління принесе багато інновацій та нових рішень у майбутньому, зокрема у забезпеченні енергетичної безпеки країни. Від імені Українського ядерного товариства в Рівненській області дякую за вашу зацікавленість, бажаю успіхів і нових досягнень», – зауважив голова ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області Сергій Гуцало.