Учасниками конкурсу наукових доповідей стали п’ятеро працівників віком до 35 років з різних структурних підрозділів РАЕС. Свій науково-технічний потенціал конкурсанти представили у двох напрямах – виробничому та соціально-профспілковому.
Щорічно конкурс наукових доповідей проводиться під егідою Організації молоді (ОМ) за сприяння адміністрації та Первинної профспілкової організації (ППО) РАЕС. Захід проводиться з метою стимулювання ініціативи, творчого самовдосконалення, розкриття науково-технічного потенціалу та підвищення загального рівня знань молодих працівників, а також пошуку нових шляхів оптимізації виробничого процесу.
До складу конкурсної комісії увійшли головний інженер – перший заступник генерального директора РАЕС Ігор Курінний, заступник генерального директора РАЕС з персоналу Олег Килюх, начальник управління інформації та зв’язків з громадськістю, голова ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області Сергій Гуцало, заступниця голови ППО РАЕС Тетяна Васильєва та голова ОМ ППО РАЕС Давид Ейвазов. Конкурсна комісія оцінювала знання матеріалу, вміння аргументовано викласти суть наукової доповіді, ґрунтовність та повноту відповідей на запитання членів журі, доцільність та оригінальність теми учасників.
«Для нашого підприємства дуже важливо мати висококваліфікований персонал, тому коли ми бачимо таких енергійних, завзятих молодих людей, можемо з впевненістю сказати, що у нашої станції дуже потужний потенціал. Сьогодні усі наукові доповіді були цікаві та важливі. Щиро радію, що молоді атомники беруть участь у подібних заходах. Чекаємо наступного року нових ідей, до яких ми неодмінно прислухаємося. А переможцям бажаю гідно виступити у фінальному етапі конкурсу серед молодих працівників Енергоатома», – зауважив Олег Килюх.
У підсумку переможцем конкурсу у виробничому напрямі став інструктор навчально-тренувального центру РАЕС Іван Чепурко з роботою «Застосування системи інтерактивного опитування як інструмент підвищення якості навчального процесу персоналу атомної електростанції». Друге місце присвоєно інженеру цеху теплової автоматики та вимірювань Назарію Верешку за висвітлення теми «Впровадження програмного забезпечення «Електронна заява»».
Іван Чепурко вже втретє бере участь у конкурсі наукових доповідей серед молодих працівників підприємства і втретє займає перше місце. Цьогоріч фахівець вперше представив роботу у виробничому напрямі. Варто зазначити, атомник двічі ставав переможцем конкурсу наукових доповідей серед молодих працівників Енергоатома.
«Участь у конкурсі дає можливість представити свої напрацювання та ідеї, заручитися підтримкою керівництва у просуванні і впровадженні їх у життя підприємства. Тематика, яку я сьогодні висвітлював, стосується використання інтерактивних систем опитування для покращення якості навчального процесу, отримання додаткових даних, ну і звичайно для більш активного і цікавого проведення часу під час занять, а відповідно – більш якісних і високих результатів у навчальному процесі. Вважаю, молодим фахівцям не варто боятися брати участь у подібних заходах. Публічний виступ, вміння доносити свої думки будуть корисними кожному, незалежно від напряму трудової діяльності», – прокоментував Іван Чепурко.
Переможницею у соціально-профспілковому напрямі стала психологиня відділу розвитку персоналу Катерина Семко. Вона представила наукову доповідь на тему «Образа як передумова недосконалої комунікації персоналу АЕС». Другу сходинку посіла кореспондентка управління інформації та зв’язків з громадськістю Марія Ковальчук з науковим проєктом «Соціальні мережі як інструмент проявлення tone of voice підприємства». Третє місце присвоєно електрослюсарю цеху теплової автоматики та вимірювань Дмитру Порошину з темою «Мотивація та розвиток молодого персоналу на АЕС: сучасні підходи та перспективи».
Катерина Семко третій рік працює на Рівненській АЕС та вперше бере участь у конкурсі наукових доповідей серед молодих працівників: «Умови воєнного стану висувають багато викликів та проблем, з якими суспільству треба боротися. Це формулює постановку нових цілей, які ми маємо вирішувати, особливо, як спеціалісти сфери роботи з людським фактором. Вирішила представити доповідь саме за темою образи, оскільки багато людей наразі перебувають у стані хронічного стресу. На мою думку, потрібно говорити про це. Необхідно цінувати психологічний стан кожного, враховувати його при взаємодії, не варто завжди фокусуватися лише на своїх переживаннях. Адже колектив – це єдиний механізм, який має працювати злагоджено. Тому вбачаю велику актуальність теми, яку буду надалі вивчати та доопрацьовувати».
За словами голови ОМ ППО РАЕС Давида Ейвазова, переможці будуть нагороджені грошовими винагородами та представлятимуть Рівненську АЕС на фінальному етапі конкурсу наукових доповідей серед молодих працівників Енергоатома, який відбудеться у вересні цього року у Києві: «Вважаю, кожен учасник проявив себе, показав свої уміння та досвід. Представили свої ідеї, розвиток яких в майбутньому бачать на підприємстві».