За легендою навчань, осколки від падіння БПЛА спричинили загоряння резервуарів на території транспортного цеху РАЕС із подальшим розливанням нафтопродуктів. На місце події рятувальники прибули за кілька хвилин і приступили до локалізації умовної пожежі. Організували розвідку, провели евакуацію персоналу АЗС, здійснили розстановку сил і засобів, передбачених для ліквідації такого роду надзвичайних подій, та провели оперативне розгортання з прокладанням магістральних ліній.
«Такі заходи дають змогу налагодити взаємодію між адміністрацією РАЕС та пожежно-рятувальними підрозділами 2 ДПРЗ, перевірити готовність атомників і рятувальників до виконання дій за призначенням для ефективної ліквідації будь-якої надзвичайної ситуації, а також допомагають вогнеборцям підвищувати свій професійний рівень», – зазначив заступник начальника загону з питань оперативного реагування Олег Басараб.
Протипожежні навчання на об’єктах Рівненської АЕС проводяться систематично, проте в умовах повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну особовим складом 2 ДПРЗ відпрацьовуються й додаткові ввідні за участю інших підрозділів ДСНС, НГУ, Нацполіції та медичної служби, а також структурних підрозділів РАЕС.
«Мета цих тренувань досягнута в повному обсязі. Під час відпрацювання ввідної основними елементами були пожежогасіння, взаємодія особового складу пожежно-рятувального загону та персоналу станції, пошук та порятунок потеплілих, охорона периметру та відпрацювання всіх алгоритмів під час загрози повторних обстрілів. Усі задіяні сили й засоби діяли згідно своїх інструкцій, що дозволило ліквідувати умовну пожежу у найкоротші терміни. Тож ці навчання отримали оцінку «зараховано». З метою забезпечення і підвищення рівня пожежної та техногенної безпеки на об’єктах РАЕС продовжується безперервна реалізація відповідних організаційно-технічних заходів», – підсумував начальник загону Анатолій Патейчук.