Щорічні конкурси профмайстерності серед молодих атомників проводяться Організацією молоді Первинної профспілкової організації (ОМ ППО) РАЕС за підтримки адміністрації та профспілкового комітету електростанції. Їхня мета – закріплення професійних навичок, теоретичної підготовки працівників, підвищення рівня їхньої кваліфікації, зростання продуктивності праці, розвитку культури безпеки, удосконалення знань та вмінь для досягнення безпечного рівня робіт.
Цьогоріч учасниками випробувань у цеху зварювання ЕРП стали семеро молодих спеціалістів: троє з яких ІІІ-го та четверо VI-го розрядів. Електрозварники ручного зварювання демонстрували свої знання та вміння у двох етапах конкурсу: теоретичному та практичному. Перший передбачав відповіді на сто тестових запитань, що стосуються специфіки професії, охорони праці, пожежної та радіаційної безпеки, результати яких оцінювала спеціальна комп’ютерна програма.
Практичне завдання полягало у виконанні ручного аргонодугового зварювання контрольного з’єднання труби в просторовому положенні під кутом 45 градусів, дотримуючись усіх правил охорони праці та технології зварювання. Виготовлені зразки підлягали візуально-вимірювальному та радіографічному контролю, яке проводили фахівці служби контролю металу. Послідовність виконання робіт та їх якість оцінювали члени конкурсної комісії у складі представників ЦЗ ЕРП, навчально-тренувального центру, профспілки та ОМ ППО РАЕС.
За словами представника ЦЗ ЕРП Сергія Скоклюка, виконання практичного завдання має свою специфіку і вважається одним із найскладніших, оскільки саме під таким кутом зварні з’єднання найчастіше використовуються на трубках парогенератора.
У підсумку перше місце посів Владислав Яцков, який набрав максимальну кількість балів у теоретичному та практичному етапах конкурсу. Друге місце виборов Сергій Книшук та третє – Дмитро Леончук. Призери будуть нагороджені грошовими винагородами, а переможець візьме участь у галузевому конкурсі серед молодих працівників Компанії, що відбудеться у жовтні цього року на майданчику Південноукраїнської АЕС.
«Цей конкурс є чудовою нагодою проявити себе, показати свій фаховий рівень і водночас удосконалити набуті навички. Я третій раз поспіль беру участь у конкурсі. Минулого року посів друге місце, що й мотивувало мене досягнути все-таки перемоги. За результатами участі у попередніх конкурсах зробив висновки щодо допущених помилок, зокрема підтягнув теоретичні знання. Старанно працював над ними і паралельно відточував майстерність зварювання», – поділився враженнями Владислав Яцков.
«Усі молоді спеціалісти – цілеспрямовані та зацікавлені у професійному вдосконаленні. Такий конкурс це своєрідна сходинка для їхнього подальшого кар’єрного зростання. Варто зазначити, що усі учасники продемонстрували високі результати в обох етапах конкурсу, що свідчить про серйозну і ретельну підготовку. Між ними простежувалась сильна конкуренція, оскільки шестеро з семи учасників брали участь у конкурсі вже не вперше, відповідно мали професійний набутий досвід. Крім того, усі конкурсанти свого часу закінчили професійно-технічне училище РАЕС, де здобули хороші знання і практику», – зауважив Сергій Скоклюк.
Далі у структурних підрозділах РАЕС пройдуть ще шість конкурсів профмайстерності за спеціальностями: оператор реакторного відділення, електрослюсар з ремонту електроустаткування, слюсар з ремонту реакторно-турбінного устаткування, електрослюсар з ремонту й обслуговування автоматики та засобів вимірювання електростанцій, машиніст-обхідник турбінного устаткування та водій легкового автомобіля.