Головна Новини На Південноукраїнській АЕС провели воркшоп з ментального здоров’я
23 квітня 2025

На Південноукраїнській АЕС провели воркшоп з ментального здоров’я

main

На Південноукраїнській АЕС провели спеціальний модуль з ментального здоров’я. Він тривав з 15 по 18 квітня. Розробили його фахівці психологічної служби підприємства та запросили долучитися до роботи колег із Рівненської і Хмельницької атомних станцій.

Обмінятися досвідом і поділитися знаннями з керівниками Південноукраїнського енергокомплексу - такою була мета спеціалістів, які взяли участь у навчальному семінарі. Учасникам воркшопу розповідали, як взаємодіяти з персоналом у нинішні надскладні часи. «Це дуже важлива робота. Для участі у семінарі були сформовані групи, до яких увійшли представники різних підрозділів. Це фахівці середньої ланки управління, які безпосередньо спілкуються з діючими чи демобілізованими військовослужбовцями. Тому ми б хотіли скористатися вашими знаннями та напрацюваннями по максимуму», - зазначив, вітаючи фахівців з Рівненської і Хмельницької атомних станцій заступник генерального директора з персоналу філії «ВП ПАЕС» Сергій Котельник.

Насамперед, воркшоп був розрахований на адаптацію та підтримку демобілізованих військових, їх рідних, фахівців Запорізької АЕС, які працевлаштовані на ПАЕС. Під час навчання керівникам Південноукраїнської АЕС розповідали про психологічні аспекти реінтеграції військовослужбовців, створення психологічно-безпечного робочого середовища, особливості набуття та підтримки власного ресурсу. «Наше завдання – не лише допомогти цим людям адаптуватися, а й навчити керівників взаємодіяти з ними. Дуже важливо розуміти таких людей і розвивати емоційний інтелект у керівного персоналу. Ми вдячні колегам з інших майданчиків за те, що вони відгукнулись на нашу ініціативу», - підкреслила начальниця відділу психолого-педагогічного забезпечення навчально-тренувального центру філії «ВП ПАЕС» Катерина Черешня.

Навчання тривало три дні. У другій половині дня психологи проводили тренінги для персоналу, першу присвятили власному вдосконаленню. «Я буду висвітлювати тему психологічної підтримки у професійній інтеграції військовослужбовців. Ми сьогодні говоримо про те, що на підприємства, як ваше, так і наше, в цивільне життя повертаються хлопці та дівчата, які буквально на своїх руках тримають державу. Цим людям довелося пожити у різних світах. Наше завдання зробити крок їм на зустріч. Тому, під час роботи ми говоритимемо саме про ветеранів і про те, як налагоджувати на підприємстві та в колективах взаємодію з ними», - розповіла провідна психологиня філії «ВП РАЕС» Оксана Саворона.

В умовах російської агресії українським психологам, зокрема, фахівцям атомних станцій довелося опановувати нові знання та методики. Чимало можливостей для навчання надає МАГАТЕ та ВАО АЕС, кажуть фахівці. Досвідом також діляться інші колеги, зокрема, й зі Славутича. Проте й на власній практиці представникам психологічної служби українських атомних станцій доводиться стикатися зі складними ситуаціями. «Проблеми у всіх однакові. На нашому підприємстві працює багато працівників Запорізької АЕС. Не так багато демобілізованих військових, проте є їх рідні та близькі. Ось, наприклад, ситуація з реального життя: звернувся керівник жінки, у якої син - військовий, три тижні не виходив на зв’язок. Так сталося, що у мене самої син військовослужбовець. Я знаю як це болить, як це переживати і що з цим робити. Тому – працюємо», - поділилася начальниця відділу розвитку персоналу філії «ВП ХАЕС» Надія Стіба.

Власним досвідом під час тренінгів ділився також працівник ПАЕС – слюсар енергоремонтного підрозділу Віталій Іванов. Чоловік став на захист Батьківщини з перших днів війни, а після отримання важкого поранення повернувся на ПАЕС.

Пан Віталій говорить, робота, яку розпочали фахівці психологічного відділу на часі, як ніколи. На його думку, долучати до неї слід не лише керівний склад, а й рядових працівників підприємства. «Ким би людина не була до війни – інженером чи директором, вона повернеться звідти абсолютно іншою. У неї будуть інші погляди на виконання окремих завдань та доручень. Такий працівник буде все переосмислювати і тому до кожної такої людини потрібен певний підхід. Тому я впевнений, що ці заняття результативні і дуже потрібні», - наголосив Віталій Іванов.

За словами керівниці відділу психолого-педагогічного забезпечення навчально-тренувального центру Південноукраїнської АЕС, робота щодо реінтеграції ветеранів і відновлення ментального здоров’я персоналу триватиме на підприємстві й надалі. Реалії нинішнього часу потребують нових підходів, навичок та об’єднання зусиль спеціалістів психологічної галузі. 

2025 Енергоатом. Всі права захищені