Свої сили у конкурсі профмайстерності випробовували четверо молодих працівників, які спеціалізуються на ремонті обладнання, призначеного для вимірювання рівня, тиску та витрат.
Хлопцям належало пройти два етапи – теоретичний і практичний. Перший – це комп’ютерне тестування, яке передбачало 50 запитань різного спрямування. Серед них: охорона праці, пожежна безпека, правила технічної експлуатації, основи електротехніки й електроніки. Година відведеного часу та правильні відповіді давали можливість набрати максимальні 80 балів. Другий етап – практичний, міг принести 100 балів. У ньому потрібно було перевірити працездатність датчика вимірювання тиску, переналаштувати його на інші параметри та визначити метрологічні характеристики.
На думку заступника начальника цеху ТАВ філії «ВП ПАЕС» з ремонту Геннадія Перепелиці, конкурс – це досвід, важливий, як для самих учасників, так і для їхніх більш досвідчених колег. «Це дуже важливий досвід для молоді, для їхніх безпосередніх керівників, керівників вищої ланки. Ми можемо прослідкувати за успіхами молодих фахівців, а також побачити деякі свої недоліки у їхньому навчанні, зрозуміти, де ми можемо дати більше», - говорить Геннадій Перепелиця.
Вони враховували підготовку робочого місця, необхідних інструментів та пристроїв, уміння їх використовувати, правильну послідовність операцій, дотримання вимог з охорони праці, прибирання робочого місця, час виконання завдання. Геннадій Перепелиця, який свою трудову діяльність на Південноукраїнській АЕС також починав з електрослюсаря, а нині працює заступником керівника цеху, каже: «Принципи конкурсу професійної майстерності вже багато років залишаються незмінними, а от вимоги до учасників стали вищими, зокрема до безпеки. Окрім того, змінюється техніка та обладнання. Це вимагає більше знань і досить часто хлопці займаються додатково: вивчають радіоелектроніку та радіотехніку».
За підсумками результатів теоретичного та практичного етапів, цех визначив свого делегата на галузевий конкурс, який цьогоріч відбудеться на майданчику Південноукраїнської АЕС з 16 по 19 жовтня. Переможцем став Олег Удодов. Хлопець ще й року не працює на підприємстві, а вже має високе досягнення і цим зобов’язаний своїм колегам, стверджує він. «Я думаю, велике значення у моїй перемозі відіграв мій колектив. Ні мій керівник, ні мої колеги ніколи не відмовляють, якщо я до них звертаюся. Вони завжди пояснюють, підказують. Звісно, підготовка до конкурсу також є важливою, проте підтримка колективу є вирішальною, не зважаючи на те, конкурс це чи щоденна робота», - поділився переможець.
За словами заступника начальника цеху ТАВ філії «ВП ПАЕС» по роботі з персоналом Олексія Креденця, Олег йшов до перемоги досить впевнено. Визначитись з лідером було не складно. «Завдяки сумлінній підготовці, переможець був на пів голови вищий за інших учасників. Варто зазначити, що всі конкурсанти мали рівні умови. Вони ознайомились з програмою, знали якими будуть теоретичні питання та яке практичне завдання виконуватимуть. Проте Олег Удодов підійшов до конкурсу більш відповідально. Він продемонстрував відмінні навички не лише у виконанні роботи, а й зміг детально пояснити усі свої кроки: що збирається робити, що робить, чому він це робить», - зазначив Олексій Креденець.
Друге місце у конкурсі профмайстерності посів Євген Старченко, третє – Данило Лазов. Відповідно до спільного рішення адміністрації атомної станції і профспілкового комітету, призери та переможець отримають грошову винагороду. Олег Удодов став ще й власником сучасного щоденника з підзарядкою для гаджетів, який йому вручив представник Ради організації молоді.