Після тривалої перерви у філії «ВП ПАЕС» знову почали проводити оглядові екскурсії в рамках навчання новоприйнятих співробітників. Цей модуль передбачає надання загальної інформації про Південноукраїнський енергокомплекс. Наразі екскурсії проходять в інформаційному центрі «Імпульс».
У перші дні роботи нові працівники філії «ВП ПАЕС» проходять навчання за програмою «Профпідготовка новоприйнятого персоналу» в навчально-тренувальному центрі підприємства. Одне з занять проходить у форматі екскурсії та дає можливість слухачам отримати загальні відомості про Південноукраїнський енергокомплекс. Під час пандемії коронавірусу та з початком війни така форма роботи була призупинена. Зараз її відновили, але у скороченому форматі, без екскурсій на об’єкти виробництва. Новачки знайомляться з енергокомплексом за допомогою макетів, відеороликів та лекцій в інформаційному центрі «Імпульс».
21 січня, після тривалої перерви відбулось перше заняття. Фахівці управління інформації та громадських зв’язків (УІГЗ) розповіли про об’єкти, які входять до Південноукраїнського енергокомплексу, про його історію та перспективи розвитку. Особливу увагу приділили питанням безпеки, адже саме вона є пріоритетом у роботі атомної енергетики. «Екскурсія для нових працівників – це перший крок до інтеграції в наш колектив. Відвідування інформцентру та ознайомлення з макетами дає новачкам можливість зрозуміти принцип роботи АЕС, ГЕС і ГАЕС, їхнього основного обладнання та взаємодію цих енергетичних об’єктів», - розповідає інженерка УІГЗ Світлана Костенюк.
Відвідувачі оглянули макети ядерного реактора, реакторного відділення енергоблока, паливної збірки та машинної зали енергоблоків №1 і №2 На прикладі макету Південноукраїнського енергокомплексу їм пояснили, як взаємодіють Олександрівська ГЕС, Ташлицька ГАЕС та Південноукраїнська атомна електростанція, розповіли про роль цих об’єктів у забезпеченні енергетичної незалежності України. Екскурсанти також переглянули відеоматеріали про переваги атомної генерації.
«Дуже цікаво було слухати інформацію про наше підприємство. Відео зрозумілі, а макети дають уяву про масштабність енергокомплексу. На мою думку, ці екскурсії допомагають працівникам усвідомити, яким важливим є наше підприємство, відчути свою відповідальність за його надійну роботу», - поділився враженнями Олександр Краснянський, електрослюсар ЦТАВ.