На Південноукраїнській АЕС відбулася ротація місії МАГАТЕ. 27 січня на чергування заступила 36 команда технічних експертів Міжнародного агентства з атомної енергії. Представники місії продовжать здійснювати моніторинг ядерної та радіаційної безпеки на атомній електростанції в умовах російської агресії.
Представники 35-ї та 36-ї місій зустрілись під час робочої наради з керівництвом атомної станції. У ході зібрання знайомилися, окреслювали плани на подальшу роботу та ділилися досвідом. «Під час роботи ми мали нагоду попрацювати з великою кількістю професіоналів. Наша команда залишилась дуже задоволеною їхньою відкритістю та гостинністю. Усі цілі, які ми собі поставили під час ротації, виконані», - зазначила керівниця попередньої 35 місії МАГАТЕ.
Змінились експерти, проте їхня мета залишається сталою – моніторинг ядерної та радіаційної безпеки на українських атомних електростанціях в умовах російської агресії. За словами керівника нової команди, її члени ставлять перед собою завдання переконатися в тому, що основоположні принципи ядерної безпеки МАГАТЕ на Південноукраїнській АЕС залишаються непорушними. Зі свого боку фахівці ПАЕС запевнили технічних експертів у повному сприянні та відкритості. «Відповідно до затвердженої програми, протягом перебування на нашій атомній електростанції представники місії планують, зокрема, регулярно відвідувати промисловий майданчик і спілкуватися зі спеціалістами нашого підприємства. Експертам буде надаватися інформація щодо роботи енергоблоків і ситуації в енергосистемі, пов'язаної з обстрілами та ворожою агресією», - пояснив виконувач обов’язків заступника головного інженера ПАЕС з продовження терміну експлуатації, технології та інжинірингу Володимир Олексийчук.
Місії МАГАТЕ наразі присутні на усіх АЕС України. Це має велике значення не лише для нашої держави, а й міжнародної спільноти, вважають на Південноукраїнській АЕС. За словами Володимира Олексийчука, це дозволяє надавати правдиві дані та інформувати світ щодо ситуації, яка складається на вітчизняних атомних станціях.
Як і попередня команда, 36 місія МАГАТЕ працюватиме на Південноукраїнській АЕС три тижні. Проте, за словами генерального директора підприємства Вячеслава Стоянова, на атомній станції з нетерпінням чекають того моменту, коли зустрічі з міжнародними експертами відбуватимуться під мирним українським небом.