На Південноукраїнській АЕС готуються до проведення ремонтної кампанії. Технологія експлуатації атомних енергоблоків передбачає раз на рік обов`язкове проведення планово-попереджувального ремонту (ППР) з перевантаженням палива. Як правило, ППР призначають на весняно-літній період, після завершення опалювального сезону, коли попит на електроенергію дещо знижується. Один з енергоблоків ПАЕС, згідно з наказом Міненерго «Про підготовку обладнання електростанцій і теплових мереж до надійної та ефективної роботи у 2025 році та в осінньо-зимовий період 2025/2026 років» має бути виведений в ремонт до кінця квітня. Перед початком цього відповідального етапу представники ремонтних та експлуатаційних підрозділів ПАЕС зібрались на нараду, аби обговорити деталі майбутньої ремонтної кампанії.
Терміни, обсяги, тривалість ППР – усе суворо регламентовано, прораховано, підкріплено документально наказами, графіками, розпорядженнями на всіх рівнях. «З необхідною документацією персонал має бути ознайомлений, аби повною мірою і якісно виконувати поставлені завдання, як технічного, так і організаційного характеру», - наголосив начальник енергоремонтного підрозділу філії «ВП ПАЕС» Сергій Шпирко.
Технічні питання, про які йшлося на нараді, не підлягають розголошенню на широкий загал. Проте, поряд з аспектами перебігу ремонту обговорювались і не менш важливі – організаційні. Зокрема, – запобігання потрапляння сторонніх предметів до порожнин розкритого обладнання.
«Керівництво компанії, а також генеральний директор Південноукраїнської АЕС звертають увагу на необхідність удосконалення системи FME. Foreign Material Exclusion –міжнародний термін щодо запобігання потраплянню сторонніх предметів на територію чи у зону, де цей предмет становить економічний ризик чи небезпеку для АЕС. Ми отримали доручення поширити практику використання фізичних бар`єрів з металевої огорожі при організації ремонтних зон, що підпадають під критерії FME. Також стоїть завдання впровадження практики використання ідентифікуючих кольорів для зон FME з метою підвищення уваги персоналу», - доповів заступник начальника відділу підготовки та проведення ремонтів ПАЕС Максим Левчук. Він також зазначив, що наразі на підприємстві у формі виробничих нарад проводиться навчання персоналу за відповідною тематикою. Там детально розглядають чинні правила, нововведення та обговорюють організацію їх виконання.
Олександр Самчинський, начальник відділу охорони праці ПАЕС, наголосив: «Вимоги до охорони праці та використання засобів індивідуального захисту значно посилились. Прошу звернути увагу на ті зауваження, які були виявлені минулого року, зокрема, щодо нарядно-допускної системи». За словами Олександра Самчинського в березні не зафіксовано жодного такого порушення, але це був міжремонтний період. Під час ППР навантаження на персонал значно зростає, тому слід бути більш пильними, - зазначив він.
Учасниками зібрання були переважно керівники середньої ланки, тож їхню увагу звернули на необхідність якісного проведення інструктажів підлеглому персоналу, ретельну підготовку нарядів і допусків, на контроль використання засобів безпеки. «Дбати про власну безпеку, а також про безпеку і здоров`я оточуючих має насамперед сам працівник, - наголосив начальник відділу охорони праці, - а підприємство зі свого боку створює відповідні умови, надає необхідні засоби, аби праця була безпечною».
Слідувати принципам культури безпеки, відповідально ставитись до дорученої роботи та працювати злагоджено, - таку настанову дав присутнім заступник головного інженера ПАЕС Євген Бодіков. Попереду – напружена пора, від якісного виконання робіт залежить надійна робота енергоблоків в осінньо-зимовий період.




