Кращий слюсар: на ПАЕС набирають обертів конкурси профмайстерності
Конкурси професійної майстерності на Південноукраїнському енергокомплексі вже давно стали традицією, де свої уміння демонструють найобізнаніші. Цього разу за звання кращого змагалися 8 слюсарів з ремонту парогазотурбінного устаткування енергоремонтного підрозділу ЕРП.
Учасники довели, що турбінне устаткування потребує точності та досвіду, і цей конкурс став ще одним свідченням того, що на енергокомплексі працюють справжні професіонали.
Змагання розпочалося з теоретичного етапу. Конкурсанти мали відповісти на серію питань, що охоплювали різні аспекти їхньої роботи.
Слід зазначити, що завдання були ретельно підібрані комісією ПАЕС, щоб перевірити не лише знання, але й здатність до аналізу ситуацій, що можуть виникнути під час реальних ремонтних робіт. Старший майстер із ремонту устаткування парогазотурбінного ЦРТУ ЕРП Сергій Бойко повідомив: «Хлопці показали чудові результати в теоретичних знаннях.
Тести мали писати годину, але через декілька хвилин перший бланк відповідей був уже на столі комісії. А протягом 10 хвилин усі учасники здали свої роботи. Члени комісії були задоволені, що незважаючи на швидкість, відповіді на запитання загалом були правильними».
Після теоретичного тестування учасники перейшли до практичної частини, яка була справжнім випробуванням їхньої майстерності.
Перед кожним із них стояло завдання: перевірити ущільнюючі поверхні робочого колеса насоса (діаметр, торцеве та радіальне биття). Члени комісії провели детальний інструктаж щодо програми та видали карти вимірювань. Змагання відбувалося під пильним наглядом досвідчених експертів, які оцінювали не тільки кінцевий результат, а й правильність виконання окремих операцій, уміння користуватись інструментами та пристроями, дотримання техніки безпеки й швидкість виконання завдань.
Начальник цеху з ремонту турбінного устаткування енергоремонтного підрозділу акцентував: «Хлопці перевершили очікування. Члени комісії вибрали завдання, яке під час ремонту виконують слюсарі п’ятого розряду, а в учасників були третій та четвертий. Тим паче, кожен впорався, ще й за короткий термін».
Трійку лідерів замкнув слюсар 4-го розряду Олександр Чичкань, який набрав сто балів зі ста можливих з теоретичної частини.
Друге місце посів колишній переможець, слюсар 4-го розряду, Артем Кумарянський. Він набрав однакову загальну кількість балів з бронзовим призером, але показав більш швидкі результати на теоретичному та практичному завданні. З мінімальним відривом у 5 балів перемогу виборов Володимир Іваніщев, слюсар 3-го розряду. Окрім грамоти, переможця нагородили універсальним блокнотом із вбудованим павербанком і накопичувальною картою пам’яті.