У межах профорієнтаційного проєкту «Ядерна школа РАЕС» відбулися фінальні заходи для близько 150-ти школярів Володимирецької, Вараської, Маневицької, Полицької та Рафалівської територіальних громад, що розташовані в зоні спостереження Рівненської АЕС.
Восьмий рік «Ядерна школа РАЕС» відкриває світ атому для школярів міста-супутника електростанції та навколишніх громад. Спільний проєкт РАЕС та ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області має на меті формування кадрового резерву електростанції, популяризацію знань про атомну енергетику та зміцнення партнерства із закладами освіти.
Під час весняних канікул об’єкти підприємства відвідали учні та вчителі 14-ти освітніх закладів: Вараського, Сопачівського, Маневицього, Цмінівського, Великояблуньківського, Великожолудського, Рафалівського, Полицького, Рафалівського Петропавлівського та Ромейківського ліцеїв, Заболотівської, Балаховицької та Старорафалівської гімназій, Володимирецького «Колегіуму».
Вони побували на спорудах очищення додаткової води та шламонакопичувачі хімічного цеху, де дізналися про систему водозабезпечення електростанції. У навчально-тренувальному центрі ознайомилися з роботою повномасштабних тренажерів, оглянули навчальні класи та куточок радіаційної безпеки. Не менш пізнавальним було відвідування професійно-технічного училища, де учасники проєкту ознайомилися з роботою навчальних майстерень – зварювальної, електромонтажної, токарної, слюсарної та майстерні ручної обробки деревини. Завершальним етапом стала профорієнтаційна лекція в інформаційному центрі «Полісся», яку провели представники управління кадрів.
Усім учасникам VІІІ сезону «Ядерної школи РАЕС» вручили сертифікати та сувенірну продукцію від Рівненської АЕС і ГО «Українське ядерне товариство». Нагородження відбулося за участю представників адміністрації та управління інформації і зв’язків з громадськістю електростанції.
«Рівненська АЕС, як і АТ «НАЕК «Енергоатом» загалом, приділяє велику увагу профорієнтаційній роботі, адже майбутнє атомної енергетики залежить від якісної підготовки молодих фахівців. Сьогодні закладається фундамент кадрового потенціалу галузі. Тому важливо, щоб діти ще зі школи розуміли перспективи технічних професій, цікавилися наукою та мали мотивацію здобувати інженерні спеціальності. Атомна галузь постійно розвивається і потреба у висококваліфікованих спеціалістах лише зростатиме. Тож пріоритетом є інвестиції у молодь, допомога у розкритті їхнього потенціалу», – зауважив заступник генерального директора РАЕС з персоналу Олег Килюх.
«Дякуємо за активність, допитливість і прагнення до знань. Переконаний, що цей проєкт не лише розширив ваш світогляд, а й подарував цінний досвід, який стане у пригоді при виборі майбутньої професії. Атомна енергетика – це стратегічна галузь, що забезпечує енергетичну безпеку країни та відкриває широкі можливості для кар’єрного зростання. Сподіваюся, що для багатьох із вас ця «школа» стала першою сходинкою до професійного шляху в атомній галузі, і вже в недалекому майбутньому ми побачимо вас серед фахівців, які розвиватимуть енергетику України», – привітав учасників проєкту голова ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області Сергій Гуцало.
Нагадаємо, що під час осінніх канікул слухачі «Ядерної школи РАЕС» відвідали інформаційний центр, де дізналися про цікаві факти та історію будівництва електростанції, ознайомилися з принципом виробництва електроенергії. Під час візиту на промисловий майданчик учні мали змогу на власні очі побачити масштабне обладнання та поспілкуватися з працівниками турбінного та гідротехнічного цехів.
Десятикласник Рафалівського Петропавлівського ліцею Андрій Сорокін поділився своїми враженнями: «У захваті від участі в проєкті. Це унікальна можливість для нашого покоління глибше зануритися у світ атомної енергетики та замислитися над майбутньою професією. Я й уявити не міг, наскільки складна і водночас захоплююча робота тут. Найбільше вразило, як чітко все працює і наскільки високі вимоги до безпеки. Тепер я хочу вивчати про цю галузь ще більше».
«Програма виявилася надзвичайно насиченою та пізнавальною. Кожен день приносив нові враження, але найбільше вразила екскурсія машиною залою енергоблоку та знайомство з повномасштабним тренажером у навчально-тренувальному центрі. Це шанс відчути себе частиною великого технологічного процесу. Особливо захопливим було керування реакторною установкою на тренажері – це неймовірний досвід, що подарував незабутні емоції», – розповів одинадцятикласник Полицького ліцею Тимофій Тарасюк.