АТ «НАЕК «Енергоатом» продовжує безпечно експлуатувати три атомні електростанції в умовах повномасштабної війни. Попри безпрецедентні виклики, спричинені російською агресією, компанія забезпечує надійну роботу енергоблоків і дотримується високих стандартів ядерної та радіаційної безпеки.
Про це в інтерв’ю виданню Energy Intelligence розповіла голова наглядової ради Енергоатома Руміна Велші – колишня очільниця Канадської комісії з ядерної безпеки, яка приєдналася до наглядової ради компанії у грудні 2025 року та нині очолює цей орган.
За словами Руміни Велші, попри успішну експлуатацію українських атомних станцій, серйозні ризики для ядерної безпеки залишаються. Насамперед вони пов’язані з незаконною окупацією росією Запорізької АЕС, атаками на енергетичну інфраструктуру України та періодичними ударами безпілотників по майданчику Чорнобильської АЕС.
В інтерв’ю також йдеться про діяльність наглядової ради Енергоатома, питання корпоративного управління та заходи, спрямовані на підвищення прозорості роботи компанії.
Руміна Велші наголосила, що досвід Енергоатома щодо забезпечення безпечної експлуатації атомних електростанцій в умовах війни є унікальним і становить значний інтерес для міжнародної ядерної спільноти. На її думку, уроки, які сьогодні отримує українська атомна енергетика, можуть бути корисними для розвитку глобальної культури ядерної безпеки та готовності до кризових ситуацій.
Повний текст інтерв’ю читайте за посиланням: https://www.energyintel.com/0000019e-d4e5-d2c7-adff-d6ef23910000?view=secondary-register