Спеціалісти служби аналізу безпеки Рівненської АЕС Роман Басюк та Дмитро Підпалий взяли участь у навчальному онлайн-тренінгу «Інноваційні методи та засоби оцінки сейсмічної безпеки» з метою підвищення рівня кваліфікації.
Захід, організований ДП «Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки» (ДНТЦ ЯРБ) спільно з Технічним університетом Рейнланд-Пфальц Кайзерслаутерн-Ландау (RPTU), проходив 11-13 березня.
Учасниками тренінгу стали представники усіх атомних електростанцій АТ «НАЕК «Енергоатом», а також студенти Київського політехнічного інституту імені Ігоря Сікорського та Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Спікерами виступили експерти з Європи, ДНТЦ ЯРБ та ТОВ «Енергориск».
Програма тренінгу включала презентації провідних експертів, присвячені сучасним методам аналізу сейсмічних ризиків та їхній ролі у забезпеченні надійної експлуатації АЕС, а також застосуванню комп’ютерного моделювання у прогнозуванні наслідків сейсмічних впливів на атомні станції.
Сейсмічна безпека є одним із ключових аспектів експлуатації атомних станцій. Інноваційні підходи до її оцінки сприяють забезпеченню відповідності міжнародним стандартам безпеки; підвищенню точності прогнозування потенційних ризиків; оптимізації заходів захисту споруд, конструкцій та устаткування; удосконаленню стратегії модернізації та обслуговування АЕС.
З огляду на важливість атомної енергетики для енергетичної безпеки, удосконалення методів оцінки сейсмічної безпеки є важливим фактором для забезпечення стабільної та безпечної роботи АЕС.
«Взявши участь у цьому навчанні, я дізнався про нові методи оцінки сейсмічної безпеки з використанням імовірнісного аналізу. Отримані знання дозволять краще зрозуміти особливості оцінки сейсмічних впливів на майданчик Рівненської АЕС», – зазначив Роман Басюк.
«Сейсмічні ризики залишаються однією з основних загроз у багатьох регіонах, тому використання сучасних методів їх аналізу є визначальним для підвищення рівня безпеки АЕС. Завдяки тренінгу я глибше зрозумів можливі сценарії аварій, викликаних землетрусами, та способи мінімізації ризиків», – підкреслив Дмитро Підпалий.
Підвищення кваліфікації фахівців РАЕС у сфері сейсмічної безпеки є важливим кроком до забезпечення надійної роботи АЕС та зміцнення енергетичної безпеки країни.
.png)