НАЕК «Енергоатом» продовжує активно розвивати міжнародне партнерство, зокрема з французькою компанією EDF – одним із світових лідерів в атомній енергетиці. У межах розширення співпраці, на запрошення EDF, українська делегація на чолі з т.в.о. першого віцепрезидента – технічного директора Енергоатома Олександром Остаповцем здійснила чотириденний візит до Франції.
Фахівці АТ «НАЕК «Енергоатом» та філії «ВП «Аварійно-технічний центр» дізнались більше про організацію системи протиаварійної готовності та аварійного реагування компаній Framatome, EDF, FARN та АЕС «Bugey».
Українські атомники ознайомились з особливостями протиаварійного реагування на радіаційні та ядерні загрози на прикладі АЕС «Bugey». Французькі колеги продемонстрували організацію, технічне оснащення та засоби, що використовуються для безпеки на станції.
Під час відвідування кризового центру в Парижі основну увагу було приділено розгляду структури центру, його функціональних можливостей, розподілу повноважень та процесу формування груп реагування.
«Франція – це держава з найпотужнішою атомною енергетикою в Європі, і для нас надзвичайно важливо вибудовувати системну співпрацю саме з такими партнерами. В умовах війни, коли питання безпеки набуває критичного значення, ми не просто переймаємо досвід, а закладаємо основи для поглибленої, стратегічної взаємодії», – наголосив Олександр Остаповець.
Цей візит не лише зміцнив професійні зв’язки між Енергоатомом та EDF, а й відкрив нові можливості для подальшого обміну технологіями, знаннями та спільного реагування на сучасні виклики.
Нагадаємо, у 2024 році АТ «НАЕК «Енергоатом» та EDF підписали Меморандум про співпрацю в ядерно-енергетичній галузі. Документ передбачає вивчення можливостей для потенційної співпраці у впровадженні нових ядерних потужностей в Україні, а також у підтримці безпечної, надійної та ефективної експлуатації українського атомного парку.


