АТ «НАЕК «Енергоатом» активно працює над підтримкою своїх працівників, які були вимушені покинути тимчасово окупований Енергодар і працевлаштуватися на інших атомних станціях, зокрема на Хмельницькій АЕС. У рамках цих заходів компанія забезпечує фахівців, які переїхали, гідними умовами для проживання поблизу нового місця роботи.
Докладніше про заходи для забезпечення комфортних умов для переселених працівників розповів очільник АТ «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін у своєму блозі для видання «Кореспондент».
Енергоатом продовжує виконувати комплекс підготовчих робіт на майданчику добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС. І перше місце у цьому процесі займають не виробничі питання, а люди, які залучатимуться до виконання робіт з добудови енергоблоків.
Ми не маємо кадрових проблем із заповненням усіх вакантних посад на будівництві, але ми повинні забезпечити людям нормальні умови життя поряд із об’єктом, де вони працюватимуть.
На перших стадіях спорудження енергоблоків буде задіяно близько однієї тисячі фахівців, але на піку – майже 9 тисяч робітників. І всі вони повинні мати житло з усіма зручностями. Нетішин, місто-супутник Хмельницької АЕС, не має вільного житлового фонду. Сюди переїхало багато людей з тимчасово окупованих територій, які вже облаштувались та ймовірно залишатимуться і надалі жити у місті атомників.
Наразі 600 працівників Запорізької АЕС, які разом із сім’ями покинули свої домівки в тимчасово окупованому Енергодарі, вже працевлаштовані на Хмельницькій АЕС.
Цей крок спрямований не лише на збереження кадрового потенціалу атомної галузі України, а й на підтримку людей, які зіткнулися з випробуваннями через війну. Більшість із них буде залучено до будівельно-монтажних робіт на енергоблоках №3 та №4 ХАЕС. Всі працівники потребують термінового житлового забезпечення.
Тому ми знайшли швидкі рішення для розв’язання цієї проблеми і в найкоротші строки облаштували два модульних містечка.
Перше з них – 4 модульні будинки шведського виробництва, які складаються із 44 однокімнатних помешкань та 4-х двокімнатних. Їх ми отримали як допомогу від Швеції. Я щиро дякую Уряду цієї країни та всім відповідальним особам, які швидко розглянули наш проєкт і прийняли рішення про надання нам цієї допомоги.