
Київський національний університет імені Тараса Шевченка (КНУ) є одним із найпрестижніших закладів вищої освіти України. Заснований у 1834 році, він став осередком науки, культури та освіти, підготувавши понад 300 тисяч фахівців, серед яких понад 25 тисяч кандидатів і докторів наук.
Університет входить до числа провідних закладів світу за версіями міжнародних рейтингів і є лідером в Україні за кількістю студентів, спеціальностей та наукових досягнень. На сьогодні в КНУ працюють 13 факультетів, 8 навчальних інститутів, а також численні науково-дослідні центри та лабораторії.
Підготовку кадрів для атомної енергетики розпочато у 1978 році на кафедрі ядерної фізики фізичного факультету за спеціальністю «Фізика та астрономія» (спеціалізація «Ядерна енергетика»). Фізичний факультет (кафедра ядерної фізики та високих енергій) забезпечує фундаментальну підготовку фахівців у галузі фізики та суміжних дисциплін. Особливий акцент робиться на підготовці кадрів для атомної енергетики, ядерної фізики та фізики високих енергій.
Підготовка кадрів для атомної енергетики здійснюється за спеціальністю
E5 – Фізика та астрономія:
• освітня програма «Ядерна енергетика».
Кафедра ядерної фізики та високих енергій фізичного факультету має тісні наукові зв’язки з наступними науковими установами: Європейський центр ядерних досліджень CERN (Швейцарія), Інститут ядерних досліджень GSI (Німеччина), Аргонська Національна лабораторія (ANL) (США), Міжнародне агентство з атомної енергії (МАГАТЕ) (Австрія), Інституту ядерних досліджень у м. Любляни (Словенія), Інститут ядерних досліджень НАНУ (Київ), Дебреценський університет (Угорщина), та інші.
Для навчання студентів використовуються сучасні лабораторії, зали з прискорювачами низької напруги, а також експериментальна база для фундаментальних і прикладних досліджень. Університет активно співпрацює з міжнародними програмами, такими як Євратом (Euratom).
Особливу увагу в начальному процесі приділено як ядерним енергоблокам, що вже експлуатуються на АЕС України, так і новим перспективним проєктам, які мають стати запорукою сталого розвитку як ядерної галузі, так і України, в цілому.
Випускники кафедри успішно працюють і кар’єрно зростають на українських АЕС, в інших відокремлених підрозділах АТ «НАЕК «Енергоатом».