Сайт компанії працює у новій бета-версії. Попередня версія сайту за посиланням

09.08.2024

РАЕС отримала від МАГАТЕ дороговартісне обладнання

У межах взаємодії із Міжнародним агентством з атомної енергії Рівненська АЕС у липні цього року отримала обладнання для цеху теплової автоматики і вимірювань (ЦТАВ) та хімічного цеху (ХЦ) загальною вартістю понад 3,8 мільйона гривень.

Після початку повномасштабної війни росії проти України навесні 2022 року на адресу Енергоатома надійшов лист від представництва МАГАТЕ з пропозицією надання гуманітарної допомоги для забезпечення ядерної та радіаційної безпеки, ядерної захищеності та аварійної готовності. Відповідно до запиту Компанії на Рівненській АЕС було зроблено перелік необхідного обладнання, матеріалів, запасних частин та пристроїв. Такий список сформовано на підставі інформації від різних виробничих підрозділів електростанції. Як зазначив т. в. о. начальника відділу міжнародного співробітництва та технічної допомоги Ігор Поймінов, нині на РАЕС реалізовано близько 70% згаданого списку.

«Постачання обладнання відповідно до списку потреб електростанції та пріоритетності є одним із напрямів допомоги МАГАТЕ. За час повномасштабної війни в Україні на РАЕС необхідне обладнання поставлено до восьми підрозділів підприємства: в цех теплової автоматики та вимірювань, цех радіаційної безпеки, хімічний цех, управління з питань аварійної готовності та реагування, службу фізичного захисту, службу контролю металу, службу аналізу безпеки, службу диспетчерського та технологічного управління. Це дороговартісне обладнання надається країнами-партнерами в межах Мережі реагування та допомоги RANET та є важливим для безпечної і надійної експлуатації та діяльності ядерного об’єкта», – зауважив Ігор Поймінов.

У липні цього року в межах допомоги МАГАТЕ цех теплової автоматики та вимірювань отримав запасні частини та пристрої (ЗІП) «SIEMENS» для обладнання комплексу з переробки радіоактивних відходів (КПРАВ). За словами представника ЦТАВ Анатолія Литвинчука, зі сформованого переліку необхідного обладнання ці ЗІП були пріоритетними для цеху, адже на той момент вони були зняті з виробництва або знаходились в процесі зняття з виробництва, проте їх номенклатуру ще можна було знайти на ринку.

«На сьогодні ЦТАВ отримав від МАГАТЕ узгоджену частину ЗІП для обладнання КПРАВ. Щира подяка нашим партнерам з МАГАТЕ за підтримку нашої вітчизняної атомної галузі в скрутні для України часи. Маємо надію, що поставлена гуманітарна допомога не є разовою акцією, а планомірним процесом», – підкреслив атомник.

Хімічний цех отримав від МАГАТЕ багатофункціональні іономіри SevenExcellence S475 виробництва Mettler Toledo. Основна перевага цих приладів в тому, що вони – мультиканальні, а отже, здатні вимірювати величину водневого показника рН, електропровідність та концентрацію іонів у водних середовищах. До слова, це вже не перша допомога від МАГАТЕ надана водно-радіохімічній лабораторії (ВРХЛ) ХЦ. Упродовж 2023-2024 років отримано шість радіометрів SOLO300L, три аналізатори розчиненого кисню Orbisphere 3100, аналізатор розчиненого водню Orbisphere 3650, три аналізатори іонів натрію AMI Sodium P та два газоаналізатори Ventis Pro5. Наразі всі прилади успішно введені в роботу та експлуатуються на робочих місцях лабораторії реакторного та турбінного відділень енергоблоків №№ 1-4. Наявність таких засобів вимірювальної техніки розширює та оновлює приладовий парк.

«Одними із основних завдань лабораторії є забезпечення оперативного виконання фізико-хімічних вимірювань для контролю та підтримки необхідної якості робочих середовищ, ведення технологічних процесів на устаткуванні РАЕС та своєчасне виявлення відхилень в режимах роботи. Якісне виконання поставлених завдань вимагає сучасного високоточного обладнання. Отримані від МАГАТЕ іономіри забезпечать безперебійний, більш точний та якісний оперативний контроль за станом водно-хімічного режиму другого контуру, систем технічного водопостачання, а також питної та стічної води», – зазначив представник ВРХЛ ХЦ Віктор Баштанар.

None