03.05.2024
Студенти зустрілись з представниками адміністрації РАЕС
У межах переддипломної практики студенти профільних закладів вищої освіти зустрілися із заступником генерального директора Рівненської АЕС з персоналу Олегом Килюхом та представниками управління кадрів (УК).
Упродовж квітня-травня 18 здобувачів вищої освіти профільних вишів набувають практичний досвід у різних підрозділах РАЕС. Одна студентка другого курсу магістратури Київського національного університету ім. Т. Шевченка проходить переддипломну практику. Решта 17 – виробничу. Це четвертокурсники Національного університету «Львівська політехніка» (НУ «ЛП»), Київського політехнічного інституту ім. І. Сікорського, Приватного вищого навчального закладу «Рівненський економіко-гуманітарний та інженерний коледж», Навчально-наукового інституту телекомунікацій Державного університету інформаційно-комунікаційних технологій.
Серед спеціальностей, за якими навчаються студенти: «Атомна енергетика», «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка», «Електричні станції», а також «Інженерія програмного забезпечення», «Системний аналіз», «Телекомунікації та радіотехніка», «Будівництво та цивільна інженерія». Потенційні атомники освоюють тонкощі обраної спеціальності в обидвох реакторних та турбінних цехах, електричному цеху (ЕЦ), службі надійності, ресурсу та продовження експлуатації, цеху теплових та підземних комунікацій, службі інформаційних технологій, а також в навчально-тренувальному центрі РАЕС.
Під час зустрічі зі студентами заступник генерального директора РАЕС з персоналу Олег Килюх розповів про власний трудовий шлях на підприємстві, про затребувані для АЕС спеціальності та перспективи розвитку вітчизняної атомної енергетики, додаткові гарантії, передбачені Колективним договором Компанії, а також відповів на усі питання, що цікавили практикантів.
«У атомної енергетики, на яку сьогодні робиться найвища ставка, немає альтернативи і, без перебільшення, професія атомника є престижною і популярною. Сьогодні технічні спеціалісти затребувані, оскільки навіть в таких складних умовах, під час війни, в країні будуються нові атомні блоки, – зауважив Олег Килюх. – Як і всьому енергетичному сектору, Рівненській АЕС потрібні молоді, фахові спеціалісти, і я переконаний, що серед практикантів такі є. Радо чекаємо їх на РАЕС, де вони матимуть усе для розвитку».
Також присутні дізналися про етапи працевлаштування на РАЕС, соціальні проєкти та конкурси, які сприяють самореалізації та професійному зростанню молодих спеціалістів. Заступник начальника УК РАЕС Сергій Вакуліч наголосив на перевагах дуальної освіти, тристороннього договору та володіння англійською мовою.
«Сьогодні студенти мають можливість навчатися за тристоронньою угодою «ЗВО – Студент – РАЕС», що дозволяє отримувати підвищену стипендію та дає гарантії під час працевлаштування. Завдяки дуальній освіті в студентів магістратури є гарна нагода ще навчаючись працювати на РАЕС, отримуючи стипендію і зарплатню одночасно. Це такий формат навчання, коли студент проходить підготовку і у виші, і на підприємстві, де працює за спеціальністю, закріплюючи отримані знання та опановуючи практичні навички. Єдиною умовою є відповідний рівень знань і бажання студента. А щодо знань англійської мови, то всім відомий факт, що вона є мовою усіх сфер сучасного світу, відповідно володіння нею сприяє розвитку спеціаліста», – зазначив Сергій Вакуліч.
Запитання, що цікавили потенційних енергетиків, стосувалися конкурентоспроможності відновлювальних джерел енергії, будівництва блоків SMR, обміну досвідом між атомниками, а також рівня заробітної плати, кар’єрного росту та забезпечення житлом.
Під час практики в реакторному цеху №1 вперше познайомився із Рівненською АЕС Микита Вагін, четвертокурсник НУ «ЛП», який здобуває спеціальність «Атомна енергетика».
«Цікаво, пізнавально, вражаюче. Такими словами можу описати перше знайомство з важливим виробництвом. Вже з упевненістю можу сказати, що бачу себе працівником саме Рівненської АЕС. Свого часу тут працювали мої батьки, дід, але, насправді, це не стало причиною вибору моєї спеціальності та майбутнього місця роботи. У школі я дуже любив фізику, тому мені й подобається атомна енергетика, все, що з нею пов’язано. А практика на РАЕС допомогла мені ще раз зрозуміти, де я хочу розвиватись і будувати своє майбутнє. Тому зараз я перебуваю за крок від підписання від тристороннього договору зі станцією», – поділився враженнями Микита Вагін.
Студент НУ «ЛП» Роман Ткач, який навчається за спеціальністю «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» і проходить практику на ВРП-750 ЕЦ РАЕС також визначився із місцем роботи після завершення навчання.
«На початку четвертого курсу, після візиту спеціалістів РАЕС, я підписав тристоронній договір. Це дає мені впевненість щодо працевлаштування на підприємство, яке мені до душі. Ще з малку захоплювався масштабами Рівненської АЕС, бо виріс у місті атомників і хочу продовжувати шлях батька, який також тут працює. Спілкування у невимушеному форматі для мене стало корисним. Я почув для себе відповіді на усі питання, які мене цікавили», – розповів Роман Ткач.
Нещодавно в межах практики студенти побували в машинних залах та на блочних щитах управління двох енергоблоків, а також ознайомились із роботою контрольно-ревізійного устаткування електричного цеху, одних із найбільших споруд підприємства – градирень гідротехнічного цеху, споруд очищення добавленої води хімцеху РАЕС. Далі студенти відвідають контрольовану зону одного з енергоблоків станції.