01.06.2023
Принципи гарантування ядерної безпеки на ЗАЕС мають передбачати її повну демілітаризацію та деокупацію, – постійний представник України при ООН
![Broken image placeholder.](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo-0106234.jpg)
Сергій Кислиця нагадав, що росія продовжує активно використовувати ЗАЕС у воєнних цілях, розмістивши там близько 500 військовослужбовців і 50 одиниць важкого озброєння. Причому, підкреслив він, військова техніка, боєприпаси та вибухові речовини, розташовані в турбінних залах енергоблоків №1, №2 та №4.
У той самий час Україна, зауважив наш представник в ООН, свідомо готова дотримуватися принципів, задекларованих гендиректором МАГАТЕ, які мають сприяти забезпеченню ядерної безпеки на ЗАЕС.
«Однак ці принципи мають бути доповнені вимогою щодо повної демілітаризації та деокупації станції», – наполягає Сергій Кислиця.
Він наголосив, що принципи, серед іншого, мають, зокрема, гарантувати:
-
передусім виведення російських військ і всього персоналу з рф, незаконно присутніх на станції;
-
по-друге – безперебійне електрозабезпечення ЗАЕС із території, підконтрольної уряду України;
-
по-третє – гуманітарний коридор для забезпечення ротації управлінського, експлуатаційного та ремонтного персоналу Запорізької АЕС задля підтримки станції в безпечному стані.
Україна вважає за необхідне включити ці елементи в нову резолюцію Ради керуючих МАГАТЕ, «якщо такий документ буде запропоновано для ухвалення на її наступній сесії», додав пан Кислиця. І нагадав, що радіаційна та ядерна безпека є першим пунктом Формули миру Президента України Володимира Зеленського.
БІЛЬШЕ НОВИН
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/zaesun1407.jpg)
Цивілізований світ залишається єдиним у питанні повернення ЗАЕС під український контроль
12.07.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/zaes160424_zti7rj9.jpg)
Запорізька АЕС повинна працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України
16.06.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/310525234kotin.jpg)
Запорізька АЕС окупантам нічого крім проблем не принесе, - Петро Котін
31.05.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/Photo6.png)
Енергоатом розгортає програми працевлаштування для працівників ЗАЕС
27.05.2024