09.05.2024
Енергоатом співпрацює з Агентством радіаційної та ядерної безпеки Норвегії для впровадження європейських стандартів у сфері ядерної безпеки та захищеності
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/wwefwef34234as.jpg)
9 травня в офісі «НАЕК «Енергоатом» відбулась зустріч керівника Компанії Петра Котіна з командою Агентства радіаційної та ядерної безпеки Норвегії (DSA) на чолі з генеральним директором Пером Страндом.
Минулого року Енергоатом ініціював питання створення нового атестаційного органу з неруйнівного контролю у складі свого відокремленого підрозділу та отримав повну підтримку і додаткове фінансування на реалізацію цього завдання за допомогою європейських партнерів.
Сторони обговорили:
- посилення співпраці у впровадженні сучасних систем неруйнівного контролю (успішно реалізовано на РАЕС, розпочато роботи на ПАЕС та ХАЕС);
- створення Органу з атестації систем експлуатаційного неруйнівного контролю на базі однієї з філій НАЕК відповідно до кращих міжнародних практик;
- фізичний та кіберзахист вітчизняних атомних майданчиків.
«Ми поглиблюємо співпрацю з норвезькими партнерами. Атомна енергетика і надалі продовжує залишатися основою для енергозабезпечення, тому захист АЕС і впровадження європейських стандартів у сфері ядерної безпеки та захищеності є дуже важливими для України», – заявив Петро Котін.
Керівник Енергоатома подякував делегації з Норвегії за візит та багаторічну підтримку України, зокрема, припинення співпраці DSA з країною-агресором. Своєю чергою Пер Странд зазначив, що співпраця з Україною є важливою для норвезького Агентства.
![None](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/image_2024-05-17_17-51-55.png)
![None](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/090525kjhkjasd_gQjxAaK.jpg)
![None](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo_2024-05-10_00-48-02.jpg)
![None](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo_2024-05-10_00-48-11.jpg)
БІЛЬШЕ НОВИН
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/news150724main.jpg)
З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ!
15.07.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/secondnews1207.jpg)
Енергоатом зміцнює партнерство з громадськими організаціями
12.07.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/newsone1207.jpg)
Сьогодні зроблено ще один важливий крок на шляху до відновлення поваги до Статуту ООН і міжнародного права
12.07.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/110424first.jpg)
Енергоатом розбудовує котеджне містечко на Хмельницькій АЕС
11.07.2024