12.03.2024
Петро Котін: окупанти не можуть забезпечити безпеку на ЗАЕС
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/234e.jpg)
В інтерв’ю австрійському виданню Profil голова правління АТ «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін розповів про ситуацію на тимчасово окупованій Запорізькій АЕС.
За його словами, окупанти не можуть забезпечити безпеку на Запорізькій АЕС, зокрема і тоді, коли вона не працює.
«Аварія може статися будь-якої миті, і тоді ми всі опинимося в біді. У мене є повідомлення для росіян: забирайтеся з АЕС. Це не принесе вам ніякої користі. Йдіть, а ми подбаємо про безпеку», – закликав керівник Енергоатома.
Він додав, що росіяни хотіли запустити ЗАЕС і підключити її до російської енергосистеми, але це неможливо.
«росіяни тиснули на працівників атомної електростанції, щоб вони підписали контракти з росатомом, але на це пішло небагато фахівців. У лютому цього року фейкове керівництво станції звільнило останніх 400 кваліфікованих українських атомників з їхніх посад. Серед них були люди, відповідальні за безпеку атомної електростанції. Натомість російські працівники не мають потрібної кваліфікації, вони не знають станції, не пройшли відповідної підготовки», – наголосив Петро Котін.
БІЛЬШЕ НОВИН
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/zaesun1407.jpg)
Цивілізований світ залишається єдиним у питанні повернення ЗАЕС під український контроль
12.07.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/zaes160424_zti7rj9.jpg)
Запорізька АЕС повинна працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України
16.06.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/310525234kotin.jpg)
Запорізька АЕС окупантам нічого крім проблем не принесе, - Петро Котін
31.05.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/Photo6.png)
Енергоатом розгортає програми працевлаштування для працівників ЗАЕС
27.05.2024