12.03.2024
Петро Котін обговорив питання співпраці в інфраструктурних і ядерних проєктах з послом Республіки Кореї
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/2_sXxz4Kd.jpg)
Під час зустрічі голова правління Енергоатома Петро Котін з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Корея в Україні та Молдові Хьон Те Кімом приділили увагу пріоритетним напрямам розбудови й відновлення української атомної генерації.
![None](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/6_qMjUI70.jpg)
Керівник НАЕК зауважив, що Енергоатом зацікавлений у співробітництві з корейськими компаніями в інфраструктурних і ядерних проєктах. Він повідомив, що Компанія готується до зведення першого блоку з реактором AP1000 та добудови ще двох блоків на майданчику Хмельницької АЕС. Крім того, заплановано і зведення першого в Україні малого модульного реактора за технологією Holtec.
«Енергоатом шукає партнерів для наших проєктів. Ми вже закупили у компанії Westinghouse реакторний острів для пʼятого енергоблоку на Хмельницькій АЕС і залюбки розглянемо пропозицію корейських компаній щодо турбінного острова», – сказав Петро Котін.
НАЕК також прагне, щоб корейська компанія Hyundai брала участь у будівництві дамбового мосту через річку Дніпро від Кам’янки-Дніпровської до Нікополя поблизу Енергодара.
Своєю чергою Хьон Те Кім висловив підтримку Україні. Він зазначив, що Південна Корея від самого початку засуджує варварське вторгнення рф в Україну, долучається до антиросійських санкцій та надає нашій країні гуманітарну допомогу і підтримку у відновленні, акцент в якому робиться на енергетичному секторі.
Посол також заявив, що корейські компанії дуже зацікавлені в участі у проєктах з будівництва та забезпеченні українських компаній обладнанням. Уряд Кореї допомагає вітчизняним компаніям в їхніх намірах.
Насамкінець Петро Котін подякував Південній Кореї за постійну підтримку України, зокрема і під час голосування на Раді керуючих МАГАТЕ за резолюцію, якою закликають рф негайно покинути Запорізьку АЕС.
БІЛЬШЕ НОВИН
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/secondmainnews.jpeg)
Представники Енергоатома взяли участь у форумі REGIONAL CYBER RESILIENCE FORUM: LVIV
26.07.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/water2607.jpg)
Радіаційний стан на Запорізькій АЕС – у межах чинних норм
26.07.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/mainphooto2607.jpg)
На Хмельницьку АЕС доставлено нову потужну техніку, яка буде задіяна для добудови енергоблоків
26.07.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/mainnews250724.jpg)
На Південноукраїнській АЕС призначено нового генерального директора
25.07.2024