Сайт компанії працює у новій бета-версії. Попередня версія сайту за посиланням

08.03.2024

На Хмельницьку АЕС завезли перші партії ядерного палива Westinghouse

Свіже ядерне паливо (СЯП) Westinghouse для двох енергоблоків ХАЕС з реакторами ВВЕР-1000 вже на майданчику станції. Відтепер всі вітчизняні атомні електростанції використовуватимуть американські тепловидільні збірки. Їх завантажать в реактори Хмельницької АЕС вже цього року – під час планово-попереджувальних ремонтів.

Дотепер два блоки ХАЕС працювали на російському паливі, закупленому ще до повномасштабного вторгнення. Після 24 лютого 2022 року Енергоатом повністю припинив співпрацю з країною-агресоркою.

Компанія провела низку технічних робіт, а також придбала необхідне обладнання, щоб всі українські атомні енергоблоки з реакторами ВВЕР-1000 та ВВЕР-440 працювали на ядерному паливі американської компанії Westinghouse. 

Енергоатом разом із Westinghouse зруйнували монополію росії на ринку ядерного палива. У вересні 2023 року в реактор ВВЕР-440 Рівненської АЕС завантажили першу партію палива, виробленого компанією Westinghouse Electric Sweden AB за участі фахівців НАЕК. Раніше всі реактори цього типу (а їх експлуатують у багатьох країнах світу) працювали тільки на ядерному паливі з рф. 

Паливо Westinghouse завантажене і в українські реактори ВВЕР-1000.