06.01.2024
У рамках співпраці Енергоатома із Паризьким центром ВАО АЕС атомники беруть участь у місіях технічної підтримки
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo-haes-0601241-1.jpg)
У грудні 2023 року Арсен Міносян, секондист ВАО АЕС-ПЦ від Хмельницької АЕС, взяв участь у заході на АЕС Янцзян (КНР) як експерт з розвитку критичного підходу операторів АЕС. Учасники місії ознайомилися з презентаціями експертів Всесвітньої асоціації організацій, які експлуатують атомні електростанції (ВАО АЕС), здійснили обходи робочих місць та обговорили аспекти розвитку критичного підходу операторів на АЕС Янцзян.
![None](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo-haes-0601241-2.jpg)
Особливу увагу представники ВАО АЕС приділили позитивним практикам для формування навичок, щоб покращити обізнаність персоналу про критичне ставлення та допомогти працівникам, які безпосередньо здійснюють обходи, й удосконалити їх вміння виявляти дефекти.
Важливу роль у цьому напрямку відіграють методи стимулювання польових операторів та мотивація працівників розвивати критичне мислення. Критичне ставлення керівництва підрозділів – не менш важлива тема, яка була включена до порядку денного МТП.
Під час місії проаналізували ефективність проведення перевірок в умовах обмеженої кількості польового персоналу, опрацювали також організаційні питання: розподіл робочого часу, інтенсивність праці й використання технічних засобів для забезпечення ефективності роботи.
Бенчмаркінг (порівняльний аналіз) – один з ефективних інструментів поглиблення знань й покращення навичок та стану безпеки. Експерти поділилися власним досвідом з цього питання, навели приклади «розумної інспекції» та інновацій на діючих АЕС.
Досвід, отриманий під час МТП корисний не лише АЕС, яка запрошує експертів, але й сприяє обміну досвідом, напрацюванню спільних підходів та удосконаленню процесів у галузі атомної енергетики загалом. Зокрема, для персоналу Хмельницької АЕС Арсен Міносян узагальнив набутий досвід та представив деякі рекомендації щодо покращення роботи з питань охорони праці та експлуатації обладнання.
БІЛЬШЕ НОВИН
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/haes240624.jpg)
Срібло чемпіонату Європи з фехтування здобула Аліна Комащук у складі збірної команди України
24.06.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/1806haes1.jpg)
Вихованка Нетішинської КДЮСШ Мирослава Єфремова – срібна призерка Кубка світу з кікбоксингу
18.06.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/haes1406241.jpg)
Ліцензію оновлено: Кисень медичний від атомників у разі потреби постачатиметься до медичних закладів регіону
14.06.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/haes13062024r.jpg)
На Хмельницькій АЕС відбулася ротація моніторингової місії МАГАТЕ
13.06.2024