08.03.2023
Запорізька АЕС має повернутися під контроль України! – Петро Котін
![Broken image placeholder.](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo-0803232.png)
Створення зони безпеки навколо захопленої російськими військами Запорізької АЕС, деокупація і подальша демілітаризація станції, та передача її під повний контроль легітимному оператору – Енергоатому – залишаються пріоритетними завданнями для України й усієї міжнародної спільноти. Про це заявив президент ДП «НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.
«Запорізька атомна електростанція – найбільша в Європі – вже понад рік захоплена російськими збройними формуваннями. Вони фактично перетворили ЗАЕС на військову базу, постійно порушуючи всі норми і принципи ядерної та радіаційної безпеки. Окупанти зберігають зброю, вибухівку та важку техніку безпосередньо в машинних залах енергоблоків, контролюють протиаварійну інфраструктуру станції й замінували прилеглу територію та будівлі. У ці зони не допускають ані персонал, ані інспекторів МАГАТЕ. Все це становить пряму загрозу ядерній безпеці України та всього світу», – наголосив керівник НАЕК.
Петро Котін вчергове закликав якомога швидше зупинити свавілля та ядерний терор з боку загарбників, що можливо лише в один спосіб – повернувши контроль над Запорізькою АЕС та її містом-супутником Енергодаром Україні.
«Вся світова спільнота, уряди всіх країн не мають зупинятись на цьому шляху. Безпечна зона – це головна умова забезпечення ядерної безпеки всього світу. Ми вдячні Міжнародному агентству з атомної енергії за постійну підтримку», – додав Петро Котін. Він подякував генеральному директору МАГАТЕ Рафаелю Гроссі за активізацію консультацій задля створення демілітаризованої зони навколо ЗАЕС.
БІЛЬШЕ НОВИН
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/zaesun1407.jpg)
Цивілізований світ залишається єдиним у питанні повернення ЗАЕС під український контроль
12.07.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/zaes160424_zti7rj9.jpg)
Запорізька АЕС повинна працювати безпечно та захищено під повним суверенним контролем України
16.06.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/310525234kotin.jpg)
Запорізька АЕС окупантам нічого крім проблем не принесе, - Петро Котін
31.05.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/Photo6.png)
Енергоатом розгортає програми працевлаштування для працівників ЗАЕС
27.05.2024