Образовательные проекты

Победители образовательного проекта «Весенняя школа НАЭК «Энергоатом» - 2018» определены!

Размер шрифта

Сбросить
16.05.2018

Победители образовательного проекта «Весенняя школа НАЭК «Энергоатом» - 2018» определены!

15 травня 2018 року в рамках освітнього проекту «Весняна школа НАЕК «Енергоатом» - 2018» журі й активна студентська молодь визначили переможців проекту та підбили підсумки інтелектуальної Весни. Під час фіналу конкурсу шість команд-учасниць презентували кейси власного бачення стратегії розвитку атомно-промислового комплексу України до 2030 року.

Вітаючи команди учасників-фіналістів у своєму вступному слові президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський побажав всім учасникам перемоги. Він наголосив, що коли цей проект тільки розпочинався, чотири роки тому, Енергоатом мав на меті дати можливість допитливій молоді отримати якомога більше цікавої, професійної та фахової інформації про атомну енергетику і сформувати власну думку. «Ми намагались не нав’язувати своє бачення про генерацію, а лише чесно та професійно інформувати про все, що зараз відбувається у такій складній та резонансній галузі, як атомна енергетика. Саме тому лекції Весняної школи проводили ті фахівці, які безпосередньо працюють у цій галузі та несуть відповідальність за всі свої рішення. Сьогодні фінал проекту - конкурс кейсів. Я впевнений, що на розгляд журі будуть представлені цікаві проекти», - зауважив президент Енергоатома.

Юрій Недашковський підкреслив, що роботи слухачів Весняної школи містять багато слушних думок, які перекликаються з тим, над чим зараз наполегливо працює Енергоатом спільно з Міністерством енергетики та вугільної промисловості в питаннях імплементації нової Енергостратегії України. Крім того, він відмітив, що кейси фіналістів-учасників допомагають Компанії подивитись іншими очима на свої напрацювання та навіть відкоригувати їх, а також озвучив тезу одного з учасників освітнього проекту, підкресливши, що вона цілком співпадає з його баченням нинішнього стану справ в енергетиці України та методів впровадження нової «Енергостратегії до 2035 року»: «Сьогодні експлуатуючи атомні установки та продовжуючи строк їхньої експлуатації ми отримуємо потужний ресурс – час. Атомна енергетика не панацея, але саме вона дає нам дуже дорогоцінний ресурс – час, щоб людство могло винайти і запровадити нові більш досконалі технології для виробництва електричної енергії та для задоволення своїх потреб…»

На розсуд журі, до складу якого увійшли президент НАЕК «Енергоатом» Юрій Недашковський, директор із закупівель ядерного палива та регулювання зовнішньоекономічної діяльності Компанії Олександр Болібок, директор з інформаційної підтримки та взаємодії зі ЗМІ та громадськістю Асоціації «Український ядерний форум» Ольга Кошарна, головний фахівець відділу конструкційної міцності ВП «Науково-технічний центр» НАЕК «Енергоатом» Микола Зарицький, голова ГО «Молодіжна енергетична спільнота», провідний спеціаліст відділу роботи зі ЗМІ центру зовнішніх інформаційних комунікацій НАЕК «Енергоатом» Рената Яресько, було представлено шість кейсів бачення стратегії розвитку атомно-промислового комплексу України до 2030 року.

Варто відзначити, що всі роботи підготовані ретельно та фахово. Майже кожна презентація викликала жваву дискусію між членами журі та доповідачами, до якої долучались і «конкуренти» з інших команд. В своїх кейсах студенти наголошували на необхідності постійної науково-технічної підтримки атомної енергетики, на розробці та запровадженні нових високих технологій в ядерній галузі, як обов’язковій умові її існування. Оголошуючи переможців президент Енергоатома підкреслив, що на всіх членів журі справили враження глибина та широта опрацьованих матеріалів, що безперечно свідчить про відверту зацікавленість слухачів освітнього проекту; велике бажання з боку молодих майбутніх фахівців до дискусії, глибина та впевненість їхніх поглядів, а також - акцент на суспільному сприйнятті атомної енергетики та на соціальних питаннях, що були висвітлені у всіх презентаціях команд-учасників.

Результати конкурсу кейсів «Стратегія розвитку атомно-промислового комплексу України до 2030 року»:

І місце - «Команда 2»

Дмитро Донський, Павло Муштук та Денис Столярчук НТУУ «КПІ ім. І.Сікорського», теплоенергетичний факультет;

Богдан Ісай та Артем Чухланцев НТУУ «КПІ ім. І.Сікорського», факультет електроенерготехніки та автоматики;

Олена Кучма, НТУУ «КПІ ім. І.Сікорського», факультет менеджменту і маркетингу;

Владислав Леонов, КНУ ім. Т.Г. Шевченка, фізичний факультет;

Юлія Мамчич, НТУУ «КПІ ім. І.Сікорського», хіміко-технологічний факультет;

ІІ місце - «Команда 6»

Іван Левківський, НТУУ «КПІ ім. І.Сікорського», факультет аеро-космічних систем;

Віктор Мазур та Ольга Сорока, НТУУ «КПІ ім. І.Сікорського», теплоенергетичний факультет;

Тетяна Овчаренко, НТУУ «КПІ ім. І.Сікорського», Інститут енергозбереження та енергоменеджменту;

Сергій Паканич, НТУУ «КПІ ім. І.Сікорського», факультет електроенерготехніки та автоматики;

Костянтин Сімейко, Інституту газу НАН України

Платон Тихонов, НТУУ «КПІ ім. І.Сікорського», хіміко-технологічний факультет

Катерина Шаванова, Український науково-дослідний інститут сільськогосподарської радіології НУБІП України.

Наступний етап проекту - екскурсія на Южно-Українську АЕС, де найбільш сумлінні слухачі матимуть можливість відвідати основні технологічні цехи станції, ознайомитися  з роботою обладнання автоматизованої системи контролю радіаційної обстановки (АСКРО) та багато іншого.

Нагадаємо, освітній проект «Весняна школа НАЕК «Енергоатом», в рамках якого учасники мають можливість дізнатися та поглибити знання про атомну енергетику та познайомитися з провідними експертами й професіоналами галузі вперше стартував у 2015 році. Цей проект має на меті залучити активну студентську молодь з різних учбових закладів та спеціальностей до більш глибокого ознайомлення із сучасним станом розвитку, як атомної енергетики, так і енергогенерації в Україні.

Весняна школа НАЕК «Енергоатом» це: понад 250 студентів, викладачів з різних вищих навчальних закладів України (НТУУ «КПІ ім. І. Сікорського», КНУ ім. Т.Г. Шевченка, НАУ, НУБІП, НТУ, КНУБА, КНЕУ ім. В. Гетьмана); понад 40 лекторів, які працюють в паливно-енергетичному комплексі, Комітеті Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки, Міністерстві енергетики та вугільної промисловості України, НАЕК «Енергоатомі», Держатомрегулюванні, ДНТЦ ЯРБ, ДСП «Чорнобильська АЕС», Асоціації «Український ядерний форум» та в Українському ядерному товариств.