#STANDWITHUKRAINE

На об’єкті РАЕС відпрацьовували тактику ліквідації умовної надзвичайної ситуації

На території Рівненської АЕС відбулося спільне тренування аварійних бригад електростанції, рятувальників та поліцейських м. Вараш.

Тренування проходило для відпрацювання навичок ліквідації наслідків надзвичайної ситуації (НС), яка умовно була спричинена витоком аміаку на одному з об’єктів підприємства. Відповідно до тактичного задуму, внаслідок умовного обстрілу відбулося руйнування будівель та обладнання з подальшим витоком аміаку в навколишнє середовище. Також за планом умовно під завалами конструкцій опинився один працівник, а внаслідок вибуху сталася пожежа.

До практичного відпрацювання оперативних дій залучили фахівців Рівненської АЕС – членів аварійних груп та бригад цеху теплових і підземних комунікацій, управління робітничого постачання, загону відомчої воєнізованої охорони, начальник зміни станції; рятувальники 2-го державного пожежно-рятувального загону та 12-ї державної пожежно-рятувальної частини ГУ ДСНС України у Рівненській області; Нацполіція, підстанція екстреної медичної допомоги та відділ цивільного захисту населення м. Вараш.

Учасники тактико-спеціального навчання відпрацювали організацію і тактику гасіння пожеж, прийоми рятування людей із будівель, взаємодію щодо організації гасіння пожежі та евакуації персоналу і матеріальних цінностей. Все це відпрацьовували із використанням спецтехніки, аварійно-рятувального та пожежного спорядження.

«Сьогодні важливо розглядати будь-які ймовірні сценарії розвитку НС, щоб відпрацювати необхідні дії щодо її ліквідації та мінімізації наслідків. Для невідкладного реагування на ліквідацію НС потрібно діяти оперативно та злагоджено. Ми успішно відпрацювали усі ввідні – умовну пожежу локалізовано і ліквідовано, працівники евакуйовані, потерпілого передано медпрацівникам, відпрацьовано також дії для осадження хмари з витоком аміаку. У подальшому плануємо проводити подібні спільні тренування для вдосконалення взаємодії та координації сил системи цивільного захисту» прокоментував захід помічник генерального директора РАЕС – начальник управління з питань аварійної готовності та реагування.

Прокоментував захід помічник генерального директора РАЕС – начальник управління з питань аварійної готовності та реагування.