#STANDWITHUKRAINE

Визначено найкращого молодого електрозварника РАЕС

На Рівненській АЕС розпочалися конкурси професійної майстерності за сімома професіями, які цьогоріч стартували із цеху зварювання енергоремонтного підрозділу.

Електрозварники ручного зварювання демонстрували свої знання та вміння у двох етапах конкурсу: теоретичному та практичному. Для шести молодих спеціалістів перший етап передбачав відповіді на 100 тестових запитань щодо специфіки професії, охорони праці, пожежної та радіаційної безпеки. Результати тестування оцінювала спеціальна комп'ютерна програма.

Практичне завдання полягало у зварюванні труб діаметром 18 мм і стінкою 2 мм. Виготовлені зразки підлягали візуально-вимірювальному та радіографічному контролям. Конкурсна комісія оцінювала професійні навички учасників, дотримання вимог охорони праці, підготовку робочого місця, порядок виконання операцій. Якість зварювання визначали працівники служби контролю металу. Цього року всі конкурсанти взяли участь у конкурсі профмайстерності серед електрозварників вперше.

У підсумку перше місце посів Дмитро Халик, який набрав найбільше балів як у теоретичному, так і практичному етапах конкурсу. Друге місце завоював Данило Антощенко, третє – Олександр Кедич.

За словами переможця, практичне завдання видалося досить складним, оскільки метал був тонким: «Для виконання такого завдання потрібно знати різні технологічні процеси, режими зварювання, щоб метал такої товщини та діаметру не деформувався».

Призери отримають грошові винагороди, а найкращий електрозварник РАЕС братиме участь у галузевому конкурсі Компанії серед молодих працівників.

Для довідки: Щорічні конкурси профмайстерності серед молодих атомників проводяться, щоб закріпити професійні навички, для теоретичної підготовки працівників, підвищення рівня їхньої кваліфікації, зростання продуктивності праці, розвитку культури безпеки, удосконалення знань та вмінь для безпечного виконання робіт.