#STANDWITHUKRAINE

Новий етап співпраці Енергоатома та Westinghouse: розпочато процес ліцензування технології АР1000®

11 липня 2022 року ДП «НАЕК «Енергоатом» та Westinghouse Electric Company підписали новий контракт щодо поглиблення співробітництва у питанні будівництва на Хмельницькій АЕС нових, 5-го та 6-го, енергоблоків за технологією AP1000®.

Згідно з угодою багаторічний партнер Енергоатома – Westinghouse надасть технічну інформацію про технологію AP1000® для оновлення техніко-економічного обґрунтування Енергоатома, необхідного для будівництва нових блоків. Це сприятиме розширенню співпраці між компаніями та дозволить розпочати процес ліцензування реакторних установок AP1000® для подальшого розвитку українських ініціатив стосовно чистої енергії.

«Ми раді зробити цей наступний важливий крок на підтримку нашого зобов’язання щодо будівництва нових блоків за технологією AP1000 на Хмельницькій АЕС. Високо цінуємо партнерство з Westinghouse щодо спільної й оперативної роботи для досягнення ключових етапів проєкту», – сказав президент ДП НАЕК «Енергоатом» Петро Котін.

Президент Westinghouse Energy Systems Девід Дархем зазначив, що компанія готова надати необхідні технології та обладнання і наголосив, що це – значні кроки для енергетичної незалежності України. «Ми постійно надихаємося непохитною рішучістю та стійкістю наших стратегічних партнерів», – підкреслив він.

Нагадаємо, 2 червня 2022 року Енергоатом та Westinghouse підписали три угоди:
- про постачання ядерного палива для всіх атомних електростанцій України;
- про збільшення кількості енергоблоків АЕС, що будуватимуться за технологією АР1000® в Україні;
- про створення інженерно-технічного центру Westinghouse в Україні.

Для довідки: АР1000® є перевіреним реактором покоління III+ з унікальними пасивними системами безпеки, модульною стандартною конструкцією, кращими в галузі експлуатаційними характеристиками та можливістю працювати в режимі маневрування.