Сайт компанії працює у новій бета-версії. Попередня версія сайту за посиланням

09.05.2023

Енергоатом готується до опалювального сезону 2023-2024 років

Broken image placeholder.

Осінньо-зимовий період став справжнім викликом для української держави: постійні обстріли критичної інфраструктури, локальні й загальнонаціональний блекаути, віялові відключення та постійні ремонти і заміна пошкодженого та зруйнованого обладнання, зокрема й на атомних електростанціях, які працюють на підконтрольній державі території.

Водночас завдяки надзвичайно оперативній праці відважних атомників українці залишилися зі світлом і теплом. Атомна генерація забезпечила близько 55% (а в окремі дні цей показник сягав навіть 65%) від загального споживання електроенергії в Україні.

І цього вдалося досягти попри тимчасову окупацію найбільшої в Європі атомної електростанції – Запорізької. До її захоплення ЗАЕС генерувала 40% атомної енергії в Україні та понад п'яту частину всіх потреб держави в електроенергії.

Враховуючи це, в зимовий період кожен з енергоблоків, за винятком ЗАЕС, працював на максимальній від можливої на той момент потужності. Нині настав час перезавантажити енергоблоки свіжим ядерним паливом і провести планові ремонтні роботи для забезпечення ефективної їхньої експлуатації протягом осінньо-зимового періоду 2023-2024 років.

Відповідний графік складено експертами Енергоатома й синхронізовано з Міністерством енергетики України та іншими генеруючими компаніями таким чином, щоб споживачі не відчули на собі вплив ремонтної кампанії.

Нестача електроенергії від виробітку енергоблоків буде компенсована включенням теплових станцій та імпортом з-за кордону. Крім того, в теплу пору року генерація відновлювальної енергетики зростає, а тому проходження ремонтної кампанії, хоч і вкрай непростої, відбудеться з мінімальними викликами для енергосистеми та українців.