08.09.2023
ГО «Волонтери Побратими України», працівники ПАЕС: «Шкода, що в добі лише 24 години, бо дуже хочеться робити для країни та захисників іще більше»
![Broken image placeholder.](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo-0809260.png)
Сьогоднішня історія присвячена не одному, а відразу декільком героям. Всі вони, на перший погляд, звичайні люди. Але кожен із них вірить у те, що навіть одна добра справа здатна змінити суспільство, країну та навіть світ. А іноді й врятувати життя. Люди називають їх волонтерами, а наші Вартові світла, які, взявши в руки зброю, стали на захист країни від ворога, – своїм найнадійнішим тилом, без якого на передовій не впоратися.
![Broken image placeholder.](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo-0809261.jpg)
Для всіх нас волонтери є справжніми героями. Адже за першої ж потреби вони без вагань відправляються у найгарячіші точки «нуля», щоб допомогти військовим захищати Україну. Чи не з-під землі дістають необхідне та цим теж несуть світло у темряву. Замість власних відпочинку та сну, часу з рідними та близькими, розваг та хобі…
Знайомтеся – громадська організація «Волонтери Побратими України». Створена працівниками Південноукраїнської атомної електростанції, вона об’єднала та залучила ще й чимало однодумців-добровольців, які допомагають атомникам полегшувати життя і службу нашим захисникам.
![](https://varitas.space/media/images/photo-0809261.jpg)
![Broken image placeholder.](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo-0809262.jpg)
І так триває вже скоро десятиліття, бо свою волонтерську діяльність працівники ПАЕС розпочали ще 2014 року. Тоді вони входили до складу іншої громадської організації, та з часом вона зазнала значної трансформації – й енергоатомівці вирішили закріпитися офіційно. Так і народилася ГО «Волонтери Побратими України»:
«Але назва чи сама організація – це не головне, – каже пані Наталія. – Головне – бути активними та корисними для своїх захисників та країни. Бути їм надійним плечем».
![](https://varitas.space/media/images/photo-0809262.jpg)
![Broken image placeholder.](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo-0809263.jpg)
![](https://varitas.space/media/images/photo-0809263.jpg)
![Broken image placeholder.](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo-0809264.jpg)
«Для захисників ми закуповуємо рації, турнікети, ліки, термобілизну, рукавички, футболки, спальні мішки та запчастини для ремонту автомобілів,– ділиться Наталія.– Крім цього, деякі з наших волонтерів займаються зварюванням буржуйок, хтось виготовляє різні види тактичної амуніції. Ще хтось відповідає за маскувальні сітки. Оскільки потреби військових у них, на жаль, не зменшуються, віднедавна ми перейшли вже на «повний цикл робіт»: самостійно закуповуємо тканину, у вільний від роботи час робимо основи та потім «вдихаємо в них життя».
![](https://varitas.space/media/images/photo-0809264.jpg)
![Broken image placeholder.](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo-0809266.jpg)
А ще у наших Вартових світла є й спеціальні замовлення, виконанням яких вони особливо пишаються. Як-от «виготовлення саперних щупів та приготування деяких елементів, які разом з дроном допомагають «мінусувати» ворога».
![](https://varitas.space/media/images/photo-0809266.jpg)
![Model instance has no image.](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo-0809267.jpg)
![](https://varitas.space/media/images/photo-0809267.jpg)
![Model instance has no image.](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo-0809268.jpg)
«Дуже щемливо,– каже Наталія,– коли бійці з передової знаходять час і можливість привітати нас із державними чи особистими святами. У такі миті у нас з очей котяться справжнісінькі сльози, але радості. Натомість дуже боляче, коли хтось довго не виходить на зв'язок. Тож як нарешті людина «виринає» – страшенно радіємо та дякуємо Богові, що жива. Але так буває не завжди… Війна постійно збільшує число особистих трагедій, перелік втрат доповнюється ще, ще, ще… І це не просто засмучує – це вибиває опору з-під ніг, ми втрачаємо рівновагу, але попри все продовжуємо йти вперед».
Неабияк бентежить наших героїв і той факт, що вороги не лише на полі бою – чимало їх і всередині країни, серед тих, хто живе поруч. А ще засмучує, що досі «війна не у всіх».
Наталія спалахує:«Деякі підприємці мало того, що нічим не допомагають, то ще й намагаються нажитися на горі людей, обдурити їх, вичавити з війни якийсь особистий профіт. Так чи інакше, є люди, для яких війна «десь там», кому все байдуже, – вони просто не здатні усвідомити ні масштабів лиха, ні рівня загрози, ні кількості втрат – життів, покладених за їхнє право жити, за саме існування України. Або просто не хочуть цього розуміти…».
Втім, кожен робить свій вибір. «Волонтери Побратими України» своєму вибору не зраджують. Найголовніше, впевнені вони, – знати і розуміти, що ти робиш сам. І вони чітко знають. Та як би складно не було, ніколи не шкодують, що обрали саме такий шлях. Скаржаться ж лише на одне: «Шкода, що в добі лише 24 години, бо дуже хочеться робити для країни та захисників іще більше».
![](https://varitas.space/media/images/photo-0809268.jpg)
![Model instance has no image.](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/photo-0809269.jpg)
![](https://varitas.space/media/images/photo-0809269.jpg)
БІЛЬШЕ НОВИН
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/secondmainnews.jpeg)
Представники Енергоатома взяли участь у форумі REGIONAL CYBER RESILIENCE FORUM: LVIV
26.07.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/water2607.jpg)
Радіаційний стан на Запорізькій АЕС – у межах чинних норм
26.07.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/mainnews250724.jpg)
На Південноукраїнській АЕС призначено нового генерального директора
26.07.2024
![](https://testtwo.energoatom.com.ua/media/images/mainphooto2607.jpg)
На Хмельницьку АЕС доставлено нову потужну техніку, яка буде задіяна для добудови енергоблоків
26.07.2024