13.11.2024
Цікаво про АЕС: активісти УкрЯТ ознайомили семикласників з принципом роботи енергетичного підприємства
Активісти ГО «Українське ядерне товариство» в м. Південноукраїнськ провели серію профорієнтаційних заходів у рамках освітнього проєкту «Атомна академія ПАЕС». Протягом двох тижнів в інформаційному центрі Південноукраїнської атомної електростанції учнів усіх ліцеїв міста в ігровій формі знайомили з основами роботи енергетичного підприємства. Всього у змаганнях «Як працює АЕС?» взяли участь понад сто семикласників.
Команди з чотирьох гравців на швидкість «будували АЕС», «монтували трубопроводи», «завантажували ядерне паливо», «крутили турбіну» та «підключалися до енергосистеми». Останнє випробування зазнало змін на краще в порівнянні з минулим роком, коли стартував проєкт «Атомна академія ПАЕС». Звичайні вимикачі замінили на ефектний світлодіодний синхроноскоп.
«Мета змагань «Як працює АЕС?», як і всієї Атомної академії ПАЕС, – залучення високо мотивованих майбутніх працівників. Ми розповідаємо дітям про процеси на атомній станції, про те, що це не лише відповідальна, а й цікава робота», – прокоментував член правління місцевого осередку УкрЯТ, інженер-конструктор Віталій Хоменко, який є ідейним натхненником заходу.
«В Атомній академії ПАЕС немає навчального року, а є пізнавальний, він саме розпочався. Тут діти отримують цікаву інформацію, і їм не ставлять двійок. Ми охопимо не лише семикласників. Уже готова програма для восьмикласників, а потім візьмемося і за старші класи, зробимо випускний для тих, хто успішно закінчить Атомну академію ПАЕС. Всі наші плани стосуються також учнів зони спостереження АЕС», – додала голова ГО «Українське ядерне товариство» в м. Південноукраїнськ Олена Вторая.
Доступно про технологічні процеси, інтерактивність, дух суперництва. Ці складники гри «Як працює АЕС?» пробуджували в підлітків справжній азарт. Учні з нетерпінням чекали на кожне завдання.
«Мені дуже сподобалося «Завантаження ядерного палива», інші конкурси теж цікаві. А ще я отримала класні подарунки. Я люблю фізику, мені було цікаво дізнатися про роботу ПАЕС, коли виросту, хочу там працювати», – поділилася враженнями учениця 7-А класу ліцею №2 Анна Кудрян.
Окрім призів, кожному учаснику гри вручили накопичувач кроків – картку, в якій позначається прогрес в Атомній академії ПАЕС. Найкращих «крокувальників» голова місцевого осередку УкрЯТ рекомендуватиме адміністрації Південноукраїнської атомної електростанції для укладання тристоронніх договорів на навчання у профільному виші. Це дасть можливість опанувати спеціальність, отримуючи за успішність стипендію від Енергоатома, а в подальшому гарантовано працевлаштуватися на енергетичне підприємство.